Herec Igor Chmela: S manželkou jsme chtěli jít od sebe. Vydržela to čtrnáct dní
Zdroj: TV Prima

Herec Igor Chmela: S manželkou jsme chtěli jít od sebe. Vydržela to čtrnáct dní

Vytvořeno dne 06.10.2021

Herci Igor Chmela a Jana Janěková herecké manželství, na jehož začátku byl krach dvou svazků. Kdy se potkali poprvé?

Video soubor

Zdroj: TV Prima

„Poprvé jsme se potkali při představení Nože a růže v Divadle Na zábradlí. Byla jsem tam jediná žena mezi pěti muži. Potkali jsme se tam nejen v roli, ale i lidsky,“ vzpomíná Janěková. „A pak na baru, a i v šatně, doplnil svou současnou ženu Chmela. „V mojí šatně. Tam zahřměl vesmír a bylo to,“ prozradila Janěková Honzovi Dědkovi v jeho pořadu s tím, že začátek jejich vztahu byl protkán bolestí několika lidí.

„Já jsem byla vdaná a on ženatý, v tom to bylo problematické. Vůbec to nebylo romantické, naopak to bylo bolestivé a náročné. Vážně jsme si řekli, že se na rok rozejdeme a za rok se na stejném místě sejdeme a řekneme si, jestli tam ta láska je. To dodneška nechápu,“ vzpomíná herečka na plán, který nevyšel. „Já jsem to chtěl romanticky vydržet rok, ona to vydržela čtrnáct dní,“ vysvětlil Chmela. „Nevydržela jsem to, navíc nás osud dával pořád dohromady, že nás stále obsazoval spolu. A Robert Sedláček nás obsadil do filmu Pravidla lži, kde to vzniklo,“ doplnila Janěková.

Bolest nestála jen na začátku jejich vztahu, ale i v jeho průběhu. Po patnácti letech soužití Janěkové Chmela zlomil nos. Dlužno dodat, že skutečně nechtěně a nikoli doma, ale na jevišti. „Při jedné scéně jsme zkoušeli situaci, kdy se na mě Jana opilá sápe. Já jsem jí měl chuť říct, aby to nedělala, ale polkl jsem to. Nicméně já jsem tu nevyřčenou poznámku dodržoval, ale ona to nevěděla. Ona se po mně sápala, já se od ní odtahoval, upadl jsem a ohnal jsem se loktem. Ozval se nepříjemný zvuk, v tu chvíli jsem věděl, že je zle,“ vzpomíná Chmela. V nemocnici herečce nos srovnali tak, že by jí zlomeninu nosu nikdo nehádal.