Co prozradila o své rodině farářka Martina Viktorie Kopecká?
Zdroj: herminapress

Co prozradila o své rodině farářka Martina Viktorie Kopecká?

Vytvořeno dne 21.10.2021

Martina Viktorie Kopecká, farářka a současná hvězda taneční soutěže si získala srdce mnoha fanoušků. V televizním pořadu 7 pádů Honzy Dědka popsala svoji cestu z nevíry k víře.

 „Jsem z docela normální rodiny. Rodiče jsou celý život záchranáři. Hodnotový systém a službu máme v rodině, aniž bychom se rodově hlásili k církvi. Zaplaťpánbůh za to, že jsem tak nebyla vychovaná, výchova často vede k tomu, že se člověk vyhraňuje,“ řekla v 7 pádech Honzy Dědka Kopecká, která se před službou Kristovi živila správou bankomatů.

„Než jsem vystudovala, pracovala jsem v korporátu. V oddělení, které mělo na starost správu bankomatů a počítačů na prachy ve Francii. Vydělávala jsem tak středně, ale všechno jsem utratila. Moje finanční morálka a gramotnost nebyla úplně slavná. Ta práce mě štvala a vysávala, tušila jsem, že ji nedokážu vydržet do konce života. Toužila jsem udělat nějaký vývojový krok, potřebovala jsem studovat dálkově a na Husitské teologické fakultě brali bez přijímaček,“ popisuje překvapivě pragmatický důvod, který ji dovedl k víře.

„Velmi brzy mě to chytlo. Velmi brzy jsem se nechala pokřtít a věděla jsem, že jsem objevila hodnoty, které jsem hledala, jen jsem netušila, kde je najít, a v bankomatu rozhodně ukryté nebyly. A pak tam byla skrytá ambice, většina spolužáků byli kluci a já jsem to chtěla jako holka dokázat. Ta určitá rivalita mezi mužskou částí fakulty pro mě byla výzva k souboji,“ vysvětlila Honzovi Dědkovi v rozhovoru Kopecká, která nyní vydává knihu Deník farářky, již církev přijala s rozpaky. „V roce 2017 jsem začala psát potají do šuplíku, s obavou, co na to řeknou lidi, bratři a sestry. A letos Deník farářky spatřil světlo světa v knize. Někteří chodí s drobnými výtkami, že jsem leccos říkat nemusela. Kniha byla zprvu přijata s ostychem a obavami, ale nakonec jsou recenze docela dobré,“ říká Kopecká.

 

 

 

Default User Image
Karel Látal, 21.10.2021 19:46
Je to úžasná, moudrá a krásná žena, rodiče musejí být moc pyšní na takovou dceru s nádhernou a čistou duší !!!
Default User Image
Jana, 23.10.2021 08:58
Církev obecně by se hlavně měla zrušit..všichni tito lidé mohou sloužit v sociálních službách .pod pokličku této církve jsem měla možnost v jednu dobu nahlédnout a děkuji pěkně - jsem u nich v dětství biřmovaná a bydleli jsme v domě v jejich vlastnictví..jsou to pěkní pokrytci..a studenti Teologických fakult taky pěkné..studovat a získat titul tam může prakticky kdekdo a vlastně nic nezkazí. to není jako stavaři,strojaři,lékaři....to zas bude nadávání
Default User Image
Pavel Honzátko, 23.10.2021 12:12
Nemůže tam studovat kdokoliv a může dost zkazit. Nevíte, o čem mluvíte.
Default User Image
Zdena Šumná, 22.11.2021 19:08
Mně připadá i manželovi afektovaná,

Nám připadá afektovaná,šišle jak 12leté děcko a neustále se chce projevovat jako dokonalost sama...
Nechápu,jak může někdo říkat místo katechetka,farářka... To patří jen Katolické Církvi a jsou to lidé svěcení...Ona to má jen jako zaměstnání mluvit o Bohu....