Herec Václav Neužil opustil Prahu. Místo premiéry filmu o Zátopkovi seká v kempu dřevo
Zdroj: Mall.TV

Herec Václav Neužil opustil Prahu. Místo premiéry filmu o Zátopkovi seká v kempu dřevo

Vytvořeno dne 04.06.2020

Moderátor a stand-up komik Luděk Staněk vyzpovídal za uplynulé dva měsíce tři desítky českých osobností, od lékařů, novinářů, přes velvyslance a youtubery až po umělce. Jedním z nich je i divadelní a filmový herec Václav Neužil (40). Ten si místo slušivého obleku na premiéru dlouho očekávaného filmu o čtyřnásobném olympijském vítězi Emilu Zátopkovi, kterému obětoval spoustu času i energie, pořídil sekerku a na břehu Berounky štípe dříví.

Přestože premiéra filmu Zátopek o legendárním českém atletovi byla přeložena na příští léto, jeho hlavní hrdina Václav Neužil nezahálí. Stejně jako Emilu Zátopkovi jsou mu odhodlání a disciplína vlastní, což byl zřejmě důvod, proč byl herec ke svému velkému překvapení pro režisér Davida Ondříčka volbou číslo jedna, když před sedmi lety hledal hlavního představitele. „Přišlo mi zvláštní, že si vybral zrovna mě. Neviděl jsem mezi námi žádnou fyzickou podobnost a nebyl jsem ani běžec. Pohyb v sobě sice mám, ale vytrvalost byla něco, čeho jsem se děsil,“ přiznává Neužil a pokračuje: „Tréninkem jsem se ale dostal k sobě, objevil jsem, co máme s Emilem společného, a zamiloval se do něj. A už teď vím, že na to do smrti nezapomenu. Byla to role, která mě posunula jako člověka i herce,“ hodnotí své poslední filmové angažmá.

Kvůli Zátopkovi si nechal Václav Neužil vyholit vlasy, zhubnul sedm kilo a přestal kouřit.

O tom, že se mu snímek vryl pod kůži, svědčí i fakt, že běhat nepřestal. Jen místo na Strahově utužuje kondičku na trati kolem Berounky. „Pronajal jsem domek v kempu v Dobřichovicích, kde teď s naším 2,5letým synem žijeme. Během karantény pro nás bylo těžší s ním v Praze fungovat, tady je příroda a je tu krásně. A bydlí tady i moje švagrová Erika Stárková,“ prozradil herec v pořadu "Luděk Staněk se baví" na internetové televizi Mall.tv.

„Skoro denně sekám dřevo, to mě baví moc. Z jednoho asi pětikilového špalku olše jsem taky Vinckovi vyrobil loď, protože mě jeden chlápek, kterého jsem tady potkal, zasvětil do práce s rašplí a dlátem. Věřím, že ten společně strávený čas, kterého bych jinak neměl tolik, syn do budoucna ocení. I když se samozřejmě někdy vytočím, ale na to snad vzpomínat nebude,“ dodává Neužil. Ten si sice neplánované volno užívá, ale už se těší, až s kolegy z Dejvického divadla naváže na zkoušky nově připravované hry Vina v režii Ivana Trojana, jejíž premiéra byla také odložena.