Ve Slunečné shořelo auto. Vrak byl z bouračky v tunelu Blanka
Zdroj: TV Prima

Ve Slunečné shořelo auto. Vrak byl z bouračky v tunelu Blanka

Vytvořeno dne 04.06.2020

I když se scéna hořícího auta Marka Lambory natáčela za hluboké tmy, a rozhodně nepanovala vlahá letní noc, přesto se herci a celý štáb docela zahřáli. Plameny létaly několik metrů vysoko – natáčení seriálu Slunečná bylo velmi náročné a nebezpečné.

Janek Linhart přijde o všechno – o peníze, vliv i firmu. Jediné, co mu zbyde, je jedno ojeté auto. Ovšem ne na dlouho. Roman Maxa v podání Filipa Tomsy se o jeho likvidaci postará mafiánským způsobem. Scénář mu předepsal, že auto zapálí a pěkně potichu zmizí.

„Vrak auta se nesháněl snadno. Chtěli jsme ten samý model vozu, kterým Janek jezdí v seriálu, a nakonec se nám ho podařilo sehnat,“ prozrazuje šéf výpravy seriálu, Václav Kunc, a dodává: „Měli jsme opravdu štěstí, to samé auto jsme našli na vrakovišti. Několik dní předtím měl jeho majitel nehodu v pražském tunelu Blanka, kde auto shořelo. Odkoupili jsme ho a nechali dovézt do Záp, kde se scéna točila.“

Ohnivé natáčení probíhalo za přísných bezpečnostních podmínek. Necbyběli hasiši a pyrotechnici.

„Natáčeli jsme hodně pozdě večer a trvalo to opravdu dlouho. Byli tu praví hasiči a bylo to fascinující. Celé to měli samozřejmě pod kontrolou a v okamžiku, kdy auto zapálili, běhal kolem režisér, který je naváděl, jak mají hasit, aby to na kameru vypadalo dobře,“ prozrazuje Eva Decastelo, která byla jednou z přihlížejících aktérek. „Zatímco hasili vepředu, tak zadek auta zachvátily velké plameny, my herci jsme z toho byli docela vyděšení. Měli jsme pocit, že to je až moc. Teprve až při třetím opakování záběru jsme zjistili, že v celém autě jsou rozvedené plynové trubky, kterými regulují požár,“ prozrazuje Decastelo filmové triky. Všichni museli během scény dodržovat odstup od požáru, který jim hasiči nařídili, a do toho hrát očima, výrazy. Slovy se tu docela šetřilo, až na jednu výjimku. „Fantastickou scénu tam ale měla Evička Burešová coby Týna. Prožívala drama a bylo skvělý se na ni dívat,“ přiznává herečka a říká, že to bylo jako v kině.

„Ve chvíli, kdy Týna nařkne Štěpána a Sylvu z toho, že auto zapálili, tak jsem musela hodně, ale hodně křičet. Celé se to natáčelo bez portů, protože by to nešlo zaznamenat, navíc oheň a praskání by hodně rušily. Celé to bylo velmi divadelní, spousta nových komparzistů. Bylo to náročné,“ přiznává Eva Burešová, které pak díky této scéně přistálo ve zprávách několik podařených obrázků od fanoušků. „Někteří fanoušci Slunečné upravili fotky, jak stojím s Lukášem Langmajerem a Markem Lamborou, za zády máme oheň, vlají mi vlasy a máme v ruce hůlky Harryho Pottera. Bylo to vtipné,“ usmívá se herečka, která je zvědavá, jak scéna dopadne. „Vypadalo to všechno hodně reálně, až se tajil dech.“