Herečka Sandra Nováková rozjela rodinný byznys! Neváhala zapojit i svého syna!
Zdroj: TV Prima

Herečka Sandra Nováková rozjela rodinný byznys! Neváhala zapojit i svého syna!

Vytvořeno dne 07.09.2023

Další díl seriálu Pod hladinou přinese napětí, lásku i pochyby. Letní party na soukromé lodi se změní v drama a boj o život. Matěj Hádek jako Jan Zach v rozhodující chvíli nejde pod hladinu a Sandra Nováková coby Alice netuší, co se s ním děje. Začnou tak pochybnosti a Alice je přesvědčená, že jí neříká pravdu. Jenže i ona má svá tajemství.

Mezi drsnými chlápky se ukáže i podporučík Alice Jirásková v podání Sandry Novákové. Ta pracuje jako policistka a vyšetřovatelka a také láska hlavního hrdiny Jana Zacha (Matěj Hádek). Jenže láska už není tak intenzivní jako dřív, obzvláště když se v její blízkosti objevuje kolega Zdeněk Říha (Marek Adamzcyk).

„Pro mne bylo natáčení jednoduché. Ostatní to měli nesmírně fyzicky náročné. Já vždy přijela někam autem, vyslechla lidi a zase odjela. Těžší to pro mě bylo v okamžiku, kdy probíhaly výslech a debaty nad případy. Jsem hlavní vyšetřovatelka, což znamenalo hodně textu. Musela jsem celý ten případ uvést, vysvětlit,“ popisuje jediné úskalí herečka Sandra Nováková, která se tak vyhnula vodě, skafandru i kurzům potápění.

Sandra Nováková se díky natáčení dostala do poněkud choulostivější situace. Za kamerou totiž stál její manžel Vojtěch Moravec. Ale ve chvílích, kdy přišlo na milostné scény, byl nejvíc v rozpacích Matěj Hádek. „Vojta je profík a jsme na to zvyklí, už jsme si pár takových scén odtočili. Udělal to nakonec dobře, ve scénáři to bylo ještě odvážnější. Zrežíroval to tak decentně, že nic nebylo vidět. Je to spíš taková choreografie. Myslím, že Matěj na tom byl hůř než já, prožíval to víc.“

Nejen manžel, ale i syn Mikuláš si v seriálu Pod hladinou užije svoji chvilku slávy. „Hraje lehce týranéno syna Lenky Zahradnické a bylo o něj na place skvěle postaráno. Doma se učíme texty, ale na place má svoje koordinátorky z A-castingu, Lenku a Jitku. Ty s ním pracují – a já jim do toho raději moc nezasahuji. Mikuláš je velice vycepovaný, a kdyby se mu to třeba nepovedlo, tak to pak není na mně. Je to lepší,“ směje se Sandra a přiznává, že občas ta maminčina náruč zasáhnout musí. „Mikuláš hraje i v seriálu ZOO mého syna. Je pro mě lepší, že se o něj někdo postará, když hraju, abych se i já mohla soustředit na práci. Zároveň agentura dohlíží i na to, aby pracoval správný počet hodin. Je to dítě, samozřejmě mu tedy občas dojde síla. Zničehonic je protivný a chvíli trvá, než pochopíte proč. Jestli je nervózní, unavený nebo mu došly cukry. Určitě se už stalo, že se mu moc nechtělo, tak jsem ho musela ukecávat. To k tomu ale patří a je to v pořádku,“ popisuje Nováková, jak to chodí se synem na place. Má ale velkou radost, že s ním je. „Paradoxně jsme my s manželem komedianti, zato Mikuláš je introvert. Někdy tu pozornost vyhledává, jindy mu stačí být jen sám se sebou. Myslím, že mu to prospěje, ale pokud zůstane u filmu, tak asi spíš za kamerou nebo bude psát. Má rád to dění za tím vším, tak uvidíme.“

Video soubor

Zdroj: TV Prima