Hororové Ďáblovo rogalo: Zakrvácený Schmitzer a navždy zmizelá sanitka s Barešem
Zdroj: TV Prima

Hororové Ďáblovo rogalo: Zakrvácený Schmitzer a navždy zmizelá sanitka s Barešem

Vytvořeno dne 06.03.2023

Sanitka s věčně unaveným doktorem Richardem (Igor Bareš) a svérázným řidičem Pepou (Zdeněk Vencl) je zavolána na lesní samotu, odkud si vyžádal pomoc starý a nebezpečný děda Valoušek (Jiří Schmitzer). Doktor Richard netuší, že to bude osudové setkání po letech, které jemu i jeho řidiči připraví jejich poslední službu v životě.

Napínavou povídku s ponurou atmosférou, napětím a nečekaným rozuzlením má pod palcem režisér Filip Renč a scenárista Richard Bergman. „Říkali jsme si s Richardem, spoluscenáristou, že je tu díra na trhu a psychothriller tu chybí. Je to žánr, který mi sedí, začínal jsem s ním svoji filmovou kariéru, jako byl Requiem pro panenku. Rozhodli jsme se udělat šestidílnou sérii psychothrillerů,“ prozrazuje k jejímu zrození režisér Filip Renč. „Natočili jsme první pilotní díl, Ďáblovo rogalo, a na základě toho, zda si získá divácký ohlas, se rozhodne o pokračování. Jsem moc rád, že jsem přesvědčil do hlavních rolí Jirku Schmitzera a Igora Bareše.“

Rozhodně se nejedná o žádnou klasickou detektivku, ale potemnělý koncert pro čtyři herce. Během převozu Valouška do nemocnice dojde ve voze ke krvavému konfliktu kvůli dávné nešťastné smrti manželky Valouška, kterou měl doktor Richard na svědomí. „Měl jsem schůzku s režisérem, který byl připraven a vysvětlil mi, co chce točit. Že je to zkrátka horor. Natáčení bylo poměrně náročné, několik hodin jsem ležel v jedoucí sanitce a hrál,“ prozrazuje hlavní hrdina Jiří Schmitzer.

Jenže zmiňovaná sanitka do nemocnice nikdy nedojede. Na scénu přichází snaživá policistka Lucie (Natálie Řehořová) z místního oddělení a chce vyřešit celý případ sama. Nakonec ji na lesní samotě dědy Valouška čeká nemilé překvapení. „Moc mě natáčení bavilo. Příprava byla daleko pečlivější a všechny záběry byly připraveny dlouho dopředu, abychom to všechno stihli. Celé jsme to natočili za pět a půl dne, takže se těším, jak budou lidi reagovat,“ prozrazuje režisér, který si připravil i bonbonek v podobě úvodní znělky. „Udělali jsme znělku, která bude všechny díly spojovat a zaštituje nám ji herec Jiří Dvořák. Celé je to ve stylu Mackieho Messera. Bude to hlavní spojovník všech dílů s choreografií a se zpěvem vynikajícího Jirky. Chtěli jsme odvyprávět malý film, který by se dal promítat třeba i na velkém plátně, s vynikající kamerou Jana J. Filipa. S celým snímkem si pohrál, aby to mělo lehce severskou atmosféru detektivních filmů,“ prozrazuje režisér, na co všechno se mohou diváci těšit.

 

 

 

Default User Image
Karel, 07.03.2023 13:34
Bylo to hrozný. Ale ne jako horor, ten jsem tam fakt neviděl. Už název jsem nepochopil. Proč Ďáblovo rogalo a co to je to rogalo. Jediné co jsem si z toho odnesl, že policie u nás je nesystematická a neschopná (i když si to nemyslím). Policistka v hlídkovém voze sama? Myslím, že to snad neexistuje. Navíc jede sama na zákrok, kde očekává ozbrojeného násilníka a když se s ním setká, tak se k němu otčí zády aby se nechala zastřelit. Řidič sanitky i doktor také neschopní. Ale to vše bylo jen proto aby se z toho mohl stát jakýsi horor. I když to nebyl.
Default User Image
Martina, 08.03.2023 10:17
Řezné rány asi od střepů. Něco podobného pronesl Patolog. Jakých střepů? Přední sklo na sanitce bylo rozbité, ale byl na něm ,,jen pavouk ". Policistka v autě sama? Další hloupost. Proč se manžela hlavního představitele jmenovala jinak? Nikde to tam nebylo vysvětleno. Byl to pokus o horor, který prostě nevyšel. Jediné, co se mi líbilo byl Dvořák s titulní písni.