Ilona Csáková v kostýmu chobotnice nemohla dýchat. Na co si stěžovala?
Zdroj: herminapress

Ilona Csáková v kostýmu chobotnice nemohla dýchat. Na co si stěžovala?

Vytvořeno dne 04.11.2020

V předposledním Zlaté masky opustila soutěž  Chobotnička, a skončila tak těsně před branami finále. Pod touto maskou se skrývala zpěvačka Ilona Csáková. Už od dětství chtěla být zpěvačkou. V roce 1987 se stala členkou legendární kapely Laura a její tygři. Do povědomí posluchačů se zapsala prvním velkým hitem – Amsterodam. Prošla řadou muzikálů, z nichž jmenujme alespoň Kleopatru. Letos jí vyšlo dvanácté sólové album– „Jemně půl“ – a v říjnu letošního roku oslavila jubilejní 50. narozeniny.

Zlatá maska – rozhovor Ilona Csáková:

Jak jste organizačně zvládla péči o rodinu a dostat se až do takto vysokého kola? Museli jsme s manželem hodně logisticky řešit, protože minulý rok jsme se museli rozloučit s mojí milovanou tchyní a tchánem, takže s babičkou a dědou, kteří nám strašně moc pomáhali, když bylo třeba. Bylo to náročně, ale mám skvělého manžela, který se zhostil mé role v domácnosti, když jsem byla pryč.

Věděly děti, že jste se účastnila této show? Samozřejmě že ne. Ani se neptaly, protože jsou zvyklé, že neustále odjíždím na pár dní na nějaké koncerty. Ale byli jsme v kontaktu a říkala jsem, že jsem na turné.

Vyměnila byste svoji masku za jinou? Ne, sice byla hodně těžká a ze začátku jsem byla překvapená, ale nakonec jsem se do této masky zamilovala. Nejhorší bylo, když jsem zpívala Tinu Turner a měla jsme tam pyrotechniku, když to všechno vybouchlo, tak se mi ta síra nasála do masky.

Nechtěla jste v nějaký moment skončit? To ne, ne vždy to bylo pohodlné, ale zpívám už 34 let, a to přišly i chvíle, kdy jsem se zpíváním chtěla skončit. Ale při Zlaté masce to byl jen lehký diskomfort. Ale obdivuju Bubáka – evidentně má rád pohyb a tanec, ale v tom tubusu nemůže dělat skoro nic.

Kdo vás velmi dobře identifikoval, byla Marta Jandová, co na to říkáte? My se s Martou známe, navíc jsme kolegyně. Hrály jsme spolu v muzikálu – přesně jak to pojmenovala. Ale že mě poznala podle stehen… (smích) To mě dostala. Musí mít asi rentgenové vidění. Ale je pravda, že mě viděla, když jsem zpívala Tinu Turner. Tam mám v hlase finesu, které se říká zjednodušeně motorka. A v té písni to asi zaslechla.

Závěrečný díl show Zlatá maska uvidíte v neděli 8. listopadu ve 21.25 na Primě.