Andrea Kalivodová se hodila do figury: Vždycky budu mít boky a prsa
Zdroj: herminapress

Andrea Kalivodová se hodila do figury: Vždycky budu mít boky a prsa

Vytvořeno dne 08.09.2022

Operní pěvkyni Andree Kalivodové léto vyloženě prospělo. Zkrátila vlasy, zhubla, utužila zdraví a s chutí se po prázdninách vrhla do práce. Má jí tolik, že jak tvrdí, nechce to „přepísknout“.

„Nikdy nebudu úplně štíhlá, nejsem ten typ ženy. Vždycky budu mít boky a prsa. A i chlapy mám ráda statné, jako je můj manžel. Ráno cvičím, plavu, sleduji i trendy ve cvičení, baví mě to. Udělala jsem si z toho krásný návyk. Říkám si, proč jsem nezačala dřív. Jen si ještě musím odpustit prosečko a dobré pivo. Ale to k létu patří. A vlasy? To mi poradil můj kadeřník Vítek Romanec. Mám pocit, že jsem omládla a mám lehčí hlavu,“ usmívala se Andrea Kalivodová v zákulisí náchodského divadla při koncertě Den dobrých skutků.

Operní pěvkyni, jako vedoucí oddělení klasického zpěvu na Mezinárodní konzervatoři, těší práce s mládeží. „Můj první absolvent David Tóth udělal předzpívání do sboru Státní opery, vyhrál několik soutěží a cítím, že má před sebou před sebou velkou budoucnost. Do toho dělám workshopy s dětmi ze základních škol. Inspirují mne k tomu moje vlastní děti. I do ZŠ Amos Psáry, kam chodí můj starší syn, zavítám se svým projektem „Kdopak by se bál, když se řekne opera, či muzikál“. V létě jsem spolupracovala s mnoha dětmi, i hendikepovanými. Také jsme jezdila na tábory, třeba tábor pro nevidomé Veverská Bítyška, kde jsem pracovala se studenty z Deylovy konzervatoře a bylo to super. Dělala jsem workshop pro SOS vesničky a dětské domovy, například v Čechticích. Teď mě čeká workshop pro 300 dětí v Hranicích na Moravě. Je toho hodně. Vůbec jsem netušila, že tohle někdy budu dělat.“

Děje se toho hodně. Andrea Kalivodová se veze na dobré vlně. Rozšiřuje management, rozbíhá spolupráci s ambasádami a plánuje hodně koncertů v zahraničí, souvisejících s předsednictvím České republiky v EU. „Chci propagovat nejen českou kulturu a Národní divadlo, ale také češství jako takové. To je velmi důležité.“

Andrea Kalivodová se také těší na natáčení klipu s talentovanými dětmi z workshopů, na Adventní koncert z Lorety a na pražskou premiéru nádherného projektu „Carmen a jiné lásky“. „Vždycky jsem byla nejmladší Carmen a najednou je to pryč a jsem nejstarší Carmen. Teď děláme komorní koncerty a v létě vyjedeme s Carmen open air po větších městech. Pomalu se s tou postavou loučím, vždyť mi bude v listopadu 45 let,“ usmívala operní pěvkyně a zve posluchače 22. října v 17 hodin do Emauzského kláštera na koncert Carmen a jiné lásky.