Babyboom v Činoheráku: Která z hereček je těhotná? Režisérovi Sokolovi jde z toho hlava kolem
Zdroj: herminapress

Babyboom v Činoheráku: Která z hereček je těhotná? Režisérovi Sokolovi jde z toho hlava kolem

Vytvořeno dne 05.12.2022

Herec a režisér Ondřej Sokol, sám otec dvou dětí, přinesl do Činoherního klubu zajímavou novinku. Přenesl osobní zážitky z porodnice slovenské autorky tragikomedie Babyboom Zuzy Ferenczové na divadelní prkna Činoheráku. Matky a otcové z řad diváků a vlastně i režisér Sokol a herci, si tak mohou porovnat svoje zážitky s porodnice s těmi autorčinými.

Režisér Ondřej Sokol měl Babyboom v hledáčku již před lety. „Poprvé jsem hru četl už před několika lety, když s ní přišel Vašek Šanda, že ji viděl v divadle v Martině. Tehdy ji tam hráli mimořádně dlouho. Já ji dočetl asi do půlky a odložil jsem ji stranou s tím, že mi přišla hrozně vtipná, víc než jsem chtěl. Tehdy jsem měl pocit, že je to hrozně zábavný cvičení na téma „porodní den“, ale necítil jsem tam tehdy nějakou protiváhu. Nestrhlo mě to. A teď, když jsme hledali hru pro velmi přesný obsazení, protože se snažíme v divadle budovat stálejší soubor, tak jsem si na ni vzpomněl a začal ji číst znovu a najednou jsem ji viděl jinýma očima, a hlavně jsem ji dočetl do konce! Hrozně příjemně mě překvapila jako celek. Takže se vyplatí číst hry po druhý,“ uvedl Ondřej Sokol, který tolik "těhotných" hereček na jevišti ještě nezažil.

Dvacátý pátý prosinec, porodnice, tři páry v očekávání. Emoce by se daly krájet. Jediná zdravotní sestra, která se zdá být o Vánocích na oddělení přítomná, vytváří místo klidu ještě větší chaos. Matky se strachují, těší, fyzicky trpí. Otcové volí vlastní taktiku – někdo panikaří, jiný popíjí, další flegmaticky čeká na “výsledek”. Děti však zmatek a napětí nijak nezajímá a nebojácně se derou na svět. Tedy… skoro všechny.

V pátek 9. prosince BabyBoom v české premiéře uvede Činoherní klub v režii Ondřeje Sokola. Představí se v ní převážně zkušení herci této scény. Těhotenský kostým oblékne Lucie Žáčková, Sandra Černodrinská a Romana Widenková. Budoucí otce hrají Jan Hájek, Viktor Zavadil a Jakub Burýšek. A chaotickou zdravotní sestru si střihne Markéta Stehlíková.