Kratina, Konvalinková, Fialová a další: Činoherák má za sebou další úspěšnou premiéru letošní sezóny
Zdroj: herminapress

Kratina, Konvalinková, Fialová a další: Činoherák má za sebou další úspěšnou premiéru letošní sezóny

Vytvořeno dne 21.04.2022

Činoherní klub připravil pro své fanoušky další krásné představení - Kočka na rozpálené plechové střeše Tennesseeho Williamse. Po úspěšné premiéře se divadlo vrhlo na reprízování této klasiky americké dramatiky.

Tragikomické drama s dokonale propracovanou psychologickou kresbou postav, za nějž dramatik získal i Pulitzerovu cenu, nastudoval v Činoherním klubu režisér Martin Čičvák v hlavních rolích s Annou Fialovou a Janem Hájkem. V dalších rolích se představí Naďa Konvalinková, Vladimír Kratina, Gabriela Míčová a Matěj Dadák.

V České republice měla Kočka na rozpálené plechové střeše premiéru v roce 1965 ve Státním divadle Ostrava. Činoherní klub ji uvádí poprvé, navazuje tím na další slavnou Williamsovu inscenaci Tramvaj do stanice touha, kterou v roce 2011 režíroval Ladislav Smoček a je stálicí na repertoáru této scény.

Děj se odehrává na největší bavlníkové plantáži v Mississippské deltě, jejíž majitel, pan Pollitt alias „taťka", slaví 65. narozeniny. Na opulentní oslavu přijíždějí jeho dva synové, Gooper a Brick, s manželkami, Mae a Margaret. Starší Gooper, úspěšný advokát, přiváží také svých pět dětí; šesté je na cestě. Oproti tomu Brick a Maggie, stále bezdětní, řeší manželskou krizi. Narozeninovou slávu provází napjatá atmosféra a neustálé mikrokonflikty. Peníze, majetek, alkohol, sex, láska, každý chce něco jiného. Všichni jsou nervózní. Ve vzduchu visí nevyřčená tajemství. Williamsovo drama je brilantní sondou do vztahů jedné rodiny a především do srdcí a mozků nejednoho z nás.

Tennessee Williams (1911 – 1983), vlastním jménem Thomas Lanier Williams III., byl americký dramatik a scenárista. Je považován za jednoho z největších amerických dramatiků 20. století.

 

 

 

Default User Image
hana, 24.04.2022 15:52
Už dávno si přeju, aby si Kratina a Kolářová dali do pořádku zuby, mě ten pohled na jejich ozubení ruší. :-((((