Cena letí za Hankou do nebe. Margita, Hložek, Vágner, Bílá vzpomínali na Haničku Písničku
Zdroj: herminapress

Cena letí za Hankou do nebe. Margita, Hložek, Vágner, Bílá vzpomínali na Haničku Písničku

Vytvořeno dne 26.09.2022

Štefan Margita byl hostem 7. ročníku udílení prestižní ceny Mistr zábavního umění, ocenění udělované významným představitelům zábavního umění jejich vlastními kolegy. Poprvé v historii předávání tohoto ocenění byla maska Mistra předána in memoriam, a to zpěvačce Haně Zagorové.

Hana Zagorová byla nominována několik měsíců před svojí smrtí a na převzetí ceny i setkání s kolegy se těšila. Bohužel, osud tomu chtěl jinak. Cenu za Hanu Zagorovou převzal od Stanislava Hložka a Lucie Bílé její manžel Štefan Margita. „Hanka se na cenu moc těšila. Dokonce mi před časem řekla, ať si na ten termín nic naplánuji, protože půjdeme na předávání,“ uvedl Štefan Margita a poděkoval Standovi Hložkovi, kterého měla Hana Zagorová moc ráda, a byl poslední, který kromě Margity, s Hanou mluvil a Lucii Bílé poděkoval za podporu.  

Cenu Mistr zábavního umění si odnesli také herečka Simona Stašová, moderátorka a spisovatelka Halina Pawlowská, muzikálový herec a zpěvák Daniel Hůlka a herci Miroslav Donutil a Petr Nárožný. Cenu jim předali herečka Jiřina Bohdalová, spisovatelka Marie Formáčková, skladatel Karel Vágner a předseda Uměleckého sdružení Artes a prezident Kolegia Jožka Zeman.

Pořadem provázel moderátor Aleš Cibulka, který si do Divadla Lucie Bílé na sebe vzal oblek darovaný rodinou herce Svatopluka Beneše. 

Celý program vyvrcholil slavnostním křtem nového projektu Uměleckého sdružení Artes Síň legend zábavního umění, kam bylo uvedeno třicet tři již zesnulých osobností české filmu, divadla a hudby. Spolu s ní byla pokřtěna i nová kniha vydaná ve spolupráci s Artesem Nakladatelstvím Olympia Střípky české zábavy od Tomáše Hejny. Knihu slavnostně pokřtili Aleš Cibulka, Ludvík Bohman a režisér Tomáš Magnusek.

Mezi hosty, se kterými se mohli diváci potkat mimo jeviště, byli například hudební skladatel Zdeněk Barták, zpěvačka Miluše Voborníková, zpěvák Milan Drobný, muzikant Karel Vágner a  další.