Trávníčková, Svěcený, Voříšek šijí u stejného krejčího: Šaty, sako, kravata se společným motivem
Zdroj: herminapress

Trávníčková, Svěcený, Voříšek šijí u stejného krejčího: Šaty, sako, kravata se společným motivem

Vytvořeno dne 26.09.2022

V sobotu, 24. září, se uskutečnil ve Smetanové síni Obecního domu slavnostní galavečer u příležitosti 30. výročí založení společnosti Archina Design a předání cen 7. ročníku studentské architektonické soutěže Inspireli Awards.

Na prestižním galavečeru vystoupili zpěvačky Helena Vondráčková, Karolína Fišerová, houslový virtuos Jaroslav Svěcený, Felix Slováček se svým Big bandem, kytarista Lubomír Brabec, zpěvák Martin Chodúr, akordeonista Ladislav Horák, operní pěvec Dušan Růžička a hudebník a zpěvák Felix Slováček ml.

Dlouholetým mecenášem soutěže Inspireli Awards je Ing. arch. Ivo Nahálka, zakladatel společnosti Archina Design, který má k Obecnímu domu vřelý vztah. Kdysi mu návštěva koncertu ve Smetanově síni vnukla nápad, jak navrhnout známý pražský Hotel Don Giovanni, jehož je autorem.

„Měl jsem tehdy koupené lístky do Obecního domu na koncert. Před tím jsem se procházel po pěší zóně a padla mi do očí krabička s krásným motýlem za výlohou prodejny. V té chvíli mě ještě souvislosti nenapadly, ale v rámci koncertu jsem přemýšlel, jaký tvar budoucímu hotelu dát a vzpomněl jsem si na motýla. To byl nápad, který udal podobu hotelu a pak mi tato inspirace ještě pomohla i při ztvárnění interiérů hotelu,“ uvedl Ing. arch. Ivo Nahálka, zakladatel společnosti Archina Design s.r.o., kde za 30 let její existence vzniklo více než 100 projektů v rámci Evropy a Saudské Arábie.

V druhé části galavečera přišlo na odhalení a předání poháru za účasti vítězů 7. ročníku Inspireli Awards - největší světová soutěž založená Václavem Havlem, Bořkem Šípkem a Karlem Smejkalem. Soutěž propojuje nadané studenty a architekty ze 150 zemí světa. 

Vítězové: Architektura - Matvey Nagoda, Interier: Behrooz Nakhaei, Urbanismus: Růžena Mašková, Jakub Tomašík, Adam Rössler.

Během slavnostního večera si návštěvníci mohli prohlédnout instalaci keramického tisku na sklo, za kterou stojí výtvarnice Markéta Meduna Kočková z Aglaia Design a firma Frajt Image Glass

V rámci večera byly předány dva šeky na pomoc v hodnotě 60 000 korun pro Nadační fond Šťastná hvězda a Nadace BJP Foundation.

Slavnostní galavečer moderovali Karel Voříšek a producentka Monika Trávníčková.