Česká želízka v ohni na Evropské filmové ceny: Šarlatán a film …
Zdroj: herminapress

Česká želízka v ohni na Evropské filmové ceny: Šarlatán a film …

Vytvořeno dne 25.08.2020

Evropská filmová akademie (EFA) zařadila Šarlatána, nejnovější snímek režisérky Agnieszky Holland s Ivanem Trojanem v hlavní roli, mezi nejlepší evropské filmy aspirující na zisk letošních Evropských filmových cen.

Spolu s ním se na seznam dostalo i černobílé drama Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Širší výběr zúží finálové nominace, které budou vyhlášeny 7. listopadu během filmového festivalu v Seville. Vítězové vzejdou z hlasování více než 3 600 členů EFA a představí se 12. prosince na slavnostním ceremoniálu na Islandu. Šarlatán se tak po úspěšné světové premiéře na Berlinale a uvedení v oficiálním programu filmového festivalu v Telluride stane součástí další prestižní události filmového světa.

Do českých kin film vstoupil 20. srpna.

Film Šarlatán, inspirovaný skutečným životním příběhem léčitele a bylinkáře Jana Mikoláška, produkuje společnost Marlene Film Production producentky Šárky Cimbalové. Českým distributorem je společnost CinemArt, o světovou distribuci se stará Films Boutique.

O nejnovější počin režisérky Agnieszky Holland je v zahraniční značný zájem, v současné době už byl Šarlatán prodán do Francie, Španělska, Itálie, Austrálie, Izraele, Turecka, Německa, Rakouska, Bulharska, Maďarska, Islandu, Latinské Ameriky a dalších zemí.

Tohle chcete také vědět: Premiéra filmu Šarlatán: Nechyběli Trojanové, Polívka, Loj, Hanuš, Melíšková, Dvořák a další