Premiéra filmu Šarlatán: Nechyběli Trojanové, Polívka, Loj, Hanuš, Melíšková, Dvořák a další
Zdroj: herminapress

Premiéra filmu Šarlatán: Nechyběli Trojanové, Polívka, Loj, Hanuš, Melíšková, Dvořák a další

Vytvořeno dne 18.08.2020

Nejnovější snímek režisérky Agnieszky Holland Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli měl slavnostní premiéru v pražské Lucerně.

Šarlatán je inspirován skutečným životním příběhem léčitele a bylinkáře Jana Mikoláška. Úspěšná světová premiéra se konala 27. února na Berlinale a film byl vybrán do exkluzivní kolekce pozoruhodných novinek z celého světa, které každoročně představuje filmový festival v Telluride. Festival se řadí mezi největší filmové události na světě a je považován za první skutečný indikátor oscarových favoritů.

Synopse:

Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. Mikolášek je člověk bez odborného lékařského vzdělání, ale s nevšedním a nevysvětlitelným nadáním diagnostikovat a pomocí bylinek léčit nemoci, se kterými si ani doktoři nevědí rady. Jeho mimořádné schopnosti jsou však vykoupeny bojem s vlastními démony. Léčitelství je jeho vnitřní spásou a ochranou před sebou samým.