Dejte si dárek k Vánocům: Do Lucerny se vrací Michal Prokop a jeho hosté
Zdroj: Se svolením Metronome Production

Dejte si dárek k Vánocům: Do Lucerny se vrací Michal Prokop a jeho hosté

Vytvořeno dne 23.09.2022

Před pětapadesáti lety tam poprvé zazářil. Nyní se Michal Prokop vrací do Mekky rockerů se svým tradičním vánočním koncertem jako hudebník, jehož písně oslovují už několik generací posluchačů. Společnost mu bude 16. prosince dělat na pódiu Velkého sálu Lucerny kromě Framus Five i řada známých hostů.

„V tomhle sále jsem téměř na den přesně před pětapadesáti lety poprvé zazpíval na Prvním československém beatovém festivalu pro širší publikum. Tehdy mě samozřejmě ani náhodou nenapadlo, že se sem budu vracet ještě v roce 2022,“ vzpomíná Michal Prokop na už proslulou hudební událost, ze které si odnesl i cenu pro nejlepšího zpěváka. 

Jeho vánoční koncerty jsou oblíbené pro svoji jedinečnou atmosféru a zpravidla představují vyvrcholení zpěvákova koncertního roku. Návštěvníci se mohou těšit na nejpopulárnější Prokopovy písně jako Kolej Yesterday, Blues o spolykaných slovech nebo Bitva o Karlův most, které doplní i kousky z úspěšného loňského alba Mohlo by to bejt nebe… Program vánočního koncertu navíc zpestří i celá řada vzácných hostů. Jejich seznam pro letošní rok je prozatím střeženým tajemstvím, půjde však o nejvýraznější hudební jména. 

Michal Prokop je dlouhodobou stálicí české hudební scény. V jeho tvorbě se odráží vlivy soulu, rhythm and blues a progresivního rocku. V současnosti veřejně vystupuje s obnovenou skupinou Framus Five a s akustickým triem. Televizní diváci ho rovněž znají jako moderátora pořadu České televize Krásný ztráty. Předloni s ním též vyšel obsáhlý biografický knižní rozhovor Ztráty a návraty, který se zpěvákem vedl novinář Michal Bystrov. Je členem Beatové síně slávy radia Beat a členem síně slávy ankety Anděl České hudební akademie. Je rovněž nositelem Řádu umění a literatury Francouzské republiky.