Herci Stach a Načeva vyzkoušeli nový způsob hraní. Virtuální realita ale živé diváky nenahradí
Zdroj: herminapress

Herci Stach a Načeva vyzkoušeli nový způsob hraní. Virtuální realita ale živé diváky nenahradí

Vytvořeno dne 26.03.2021

 

Kvůli zavřeným divadlům vznikají nové projekty, které se snaží alternativním způsobem přinést herce a divadelní představení k divákovi. Samozřejmě internet a televize je první, co každého napadne. Teď je tu nová platforma, která zahrnuje brýle na virtuální realitu.

„Brejlando je nový projekt, který divákům přinese divadlo až přímo k nim domů a to hned ve 360 stupních. Kurýr vám přiveze domů brýle pro virtuální realitu a koukáte se na divadelní představení, jako když sedíte uprostřed jeviště. Já jsem si brýle vyzkoušela a musím říci, že zážitek je skvělý. A moc bych chtěla zkusit v tomto stylu udělat koncert,“ říká zpěvačka a herečka Monika Načeva.

Monika společně s hercem Petrem Stachem byli hlavními tvářemi představení této nové platformy, která nese název Brejlando. Oba zastupují Divadlo Minor, jehož pohádka Perníková chaloupka se jako první objeví na této platformě.

„Jsem součástí nové etapy tohoto nápadu. Popírá to všechny pravidla, se kterými se jako herec na natáčení setkávám, najednou musím koukat do kamery a musím na ni reagovat. Samozřejmě to prázdno je těžké. Vlastně kromě herců tam nikdo jiný není, je to až děsivé koukat jen na tu kameru, která snímá celý prostor. Nejvtipnější ovšem je, když točíme na konci děkovačku, protože si všichni stoupneme kolem této kamery, která má tvar koule a klaníme se k ní, jako k nějaké modle,“ usmíval se Petr Stach při popisování natáčení divadelního představení.

Další ze zástupců divadel, na které se diváci můžou těšit ve virtuální realitě je Divadlo Na zábradlí a další divadla budou určitě přibývat.