Hokejové mistry světa přijme prezident republiky. Co si to dovoluje!
Zdroj: Český hokej

Hokejové mistry světa přijme prezident republiky. Co si to dovoluje!

Vytvořeno dne 29.05.2024

Ano! Co si to dovoluje? Mnohé Čechy zvedá ze židle fakt, že si prezident republiky, (potažmo předseda vlády), dovoluje osobně přijmout sportovce, v tomto případě hokejové mistry světa a pogratulovat jim k úspěchu, jehož dosáhli. Podle některých diskutérů na sociálních sítích na tomto faktu parazituje jak prezident, tak předseda vlády, a hodlají tak zdarma sbírat politické body.

Historie sport a politika

Napříč historií byl příkladně úspěch v kultuře, vědě, a ano také sportu, vždy spojen s politikou a opačně. S tím nic nikdo nenadělá. I politici jsou jenom lidé, kteří mají radost z toho, že v tomto případě čeští sportovci jsou nejlepší na celém světě a úspěšně tak reprezentují národ. Proč jim z titulu své funkce nepogratulovat? Snad jen škarohlídi vidí za touto zcela přirozenou lidskou radostí něco nepatřičného.

Je hokej světovým sportem?

Ano, nejlepší na celém světě. I tato skutečnost některým lidem vadí a pokouší se tento fakt relativizovat a svým skepticizmem umravnit celý národ. „No, no, no? Copak je to za mistry světa, když jde o sport (rozuměje lední hokej), o který se zajímá jen malé procento obyvatel zeměkoule. Řekněme fotbal? Jistě. To je světový sport. Ale hokej,“ rozumuje v jednom příspěvku na sociálních sítích pisatel.

Sociální sítě a „novináři“

Vzít radost lidem z toho, že je parta sportovců nejlepší na celém světě, není jen fenomén sociálních sítí, ale také mnohých novinářů, dají-li se považovat za novináře anonymní pisatelé na „Seznam – medium“, kde čtenář netuší, kdo je pod přezdívkou schován. Za všechny uveďme pisatele na Seznam - medium schovaného pod přezdívkou „REFRESH“, který jen několik hodin před hokejovým finále zaujatě tvrdil, že na švýcarský tým vůbec nemáme a do finále hokejového mistrovství světa jsme se dostali čirou náhodou. A titulek jeho článku? „Zlatá medaile je v nedohlednu, na Švýcary prostě nemáme. Je zázrak, že jsme ve finále.“  Další škarohlídský titulek můžeme citovat z Hospodářských novin, který zní: „Tak jsme mistři. No a co? Český hokej opravdu není nejlepší na světě.“

Komu vadí oslavy?

A pak je tu ještě jeden fakt, který mnohým vadí. Způsob jakým se mistrovský titul oslavuje, a to i v souvislosti s přímými aktéry. Jsou moralisté, jako například Radka Třeštíková, která se pozastavuje nad faktem, proč se český občan klaní opilým klukům, co si lejí pivo na hlavu.

Citujeme z jejího příspěvku na sociálních sítích: „Přijde mi teda úsměvné, že občané národa, co mají ve všech diskuzích obvykle plnou hubu morálky, společensky vhodného chování, vyjadřování a odívání, se klaní klukům, co si opilí lejou na pódiu pivo na hlavu…Umíte si představit, že by naše společnost tolerovala nebo dokonce adorovala podobné chování třeba u holek, co vyhrály tenisovou čtyřku u Wimbledonu?“   

Tuhle glosu píši s myšlenkou, že co je lidstvo lidstvem, vždy se najde, byť mizivé procento lidí, kteří se neumí, nebo se prostě programově nechce radovat z úspěchu druhých a za každou cenu tu malou a třeba krátkodobou radost musí pokazit či znesvětit. Neposkytujme jim sluchu a radujme se z toho, že se občas zástupci české země vyšplhají na samotný vrchol svého snažení. Nestává se tak každý den. O to větší radost z toho můžeme mít, a o to více si ji můžeme (musíme) vychutnat. Dobře víme, že tahle chvilka radosti je jen dočasná a brzo odezní.    

Zdroj: Autorský článek, KPR – Petr Pavel, Hospodářské Noviny, Seznam – medium.

Foto Herminapress, KPR – Petr Pavel, Český hokej

 

 

 

Default User Image
Stana, 29.05.2024 08:33
President ať jim klidně pogratuluje ale proč Fiala vždyť tam Ukrajina nehrála
Default User Image
Pepík z Orlick…, 29.05.2024 20:56
Tak tohle si kluci za svůj výkon opravdu nezaslouží. Tam bych teda nešel, už bych byl v Kanadě.
Default User Image
Anonym, 29.05.2024 09:49
Víte že mně to ani nepřekvapuje co se v našem státě děje?? Smutný kam jsme to dospěli 😢mámy nemají na základní hyg. potřeby, skládáme se dětem na obědy na které samoživitelky nemají, skládáme se na sbírky postiženým dětem, skládáme se na potraviny,... atd. Ostuda a pánové nahoře jsou stále v klidu. Styďte se. 😢
Default User Image
lpatriot, 29.05.2024 10:34
Ty se tak určitě na něco nebo někoho skládáš. Možná tak na flašku rumu.
Default User Image
Lída , 29.05.2024 11:31
Fascinuje mě termín samoživitelka. Ty děti si ty samoživitelky koupily v hračkářství nebo se nechaly uměle oplodnit? Pokud si vybraly ro oplodnění chlapa, co nemá ani korunu, pak je to taky jejich blbost.
Default User Image
Džesika, 30.05.2024 14:54
No povídejte, jaké mámy? Takové, které si takovou cestu buď zvolily, nebo si vybraly špatně partnery. Žádnou takovou ale kolem sebe neznám.. a na potraviny se skládáme také neschopným, a je to tak v celém civilizovaném světě. Společnost se stará o své slabé. Se zdravotnictvim je to dobré, jen extrémy se zviditelňují, a často se daří řešit, třeba i sbírkou. Ti nahoře nejsou "v klidu", ale v klidu se tu za podpory hloupých nechal řádit ten, co si vše nahrabal pod sebe. Například žádné sbirky na nemocného chlapce by se nedělaly, kdyby ze svého mamonu pustil chlup. Ani by to nepoznal...takže si stěžuje tam a nepište nesmysly. Nadávky se teď staly podle vzoru Zemana a Babiše národní normou. Lidé se teď mají, jak se mnozí dobře neměli, zájezdy vyprodané, děti drahé telefony, nové domy jak houby po dešti.. Hlavně nadávat...