Hrdina seriálu 1. Mise Radek Melša mezi dvěma ženami. Která je ta pravá?
Zdroj: herminapress

Hrdina seriálu 1. Mise Radek Melša mezi dvěma ženami. Která je ta pravá?

Vytvořeno dne 02.12.2022

Špitání a úsměvy probíhaly mezi dvojicí mladých herců Radkem Melšou (28) a Sabinou Rojkovou (25). Na první pohled to vypadalo, že spolu něco mají. Radek Melša, kterého diváci znají ze seriálu 1. Mise či Co ste hasiči, ale uvedl všechno na pravou míru.

„Jsme se Sabinou vrstevníci. Hráli jsme spolu v seriálu Co jste hasiči a teď v pohádce Největší dar. Jsme velcí kamarádi, co spolu řeší i mimopracovní věci. Je nám spolu dobře. Já ale mám svoji Alžbětku Trembeckou,“ usmíval se Radek Melša před premiérou filmové pohádky Největší dar.

Přiznal, že při natáčení filmové pohádky, která vstupuje v těchto dnech do kin, zažil jednu nepříjemnou scénu. „Točili jsme v zimě na Pustevnách. Vedl jsem koně, hodně velkého a hlavně hodně drahého. Každý mi říkal, ať se o něj pořádně starám. Točil jsem jen v košili, třásl jsem se zimou, kůň taky, klouzaly nám nohy, padal na mne, podpírali jsme se navzájem. V jednu chvíli jsme se podívali do očí a já s ním cítil velkou sounáležitost. Během té vteřiny jsme se dohodli, že to dáme a scénu dotočíme,“ usmíval se mladý sympaťák, pro kterého Největší dar je první pohádkou, kde hraje.  

Radek Melša  si touží zahrát ve filmu, kde by měl šermířské scény. Několik let se totiž intenzivně věnoval historickému šermu. „Sedm let jsem bojoval s dlouhým mečem. Přesně jsme rekonstruovali období roky 1390-1410. Měli jsme i plátovou zbroj. Je to docela nebezpečná zábava, také jsem měl tak různě natlučené a upadané nehty, naražené kosti, naštěstí nebylo nic zlomeného. Výstroj a výzbroj leze docela do peněz. Rodiče to museli ze začátku dotovat, pak už jsme si s tím něco vydělali.“

Vánoce bude trávit Radek Melša v klidu, s rodinou. „Teď před Vánoci je to náročné, je hodně zkoušení a dalších akcí. Vánoční čas strávím s rodinou, na gauči u pohádek.  Chci se úplně uklidnit,“ uvedl Radek Melša a dodal, že ho čeká ještě jeden menší stres, protože zatím nemá nakoupený jediný dárek. Děti ale nemá, tak se poohlédne jen po hezkých a milých drobnostech pro radost.