Igor Orozovič je chlap, co umí svlékat tmu. Přesvědčte se sami!
Zdroj: herminapress

Igor Orozovič je chlap, co umí svlékat tmu. Přesvědčte se sami!

Vytvořeno dne 18.08.2022

Igor Orozovič, který je známý především jako divadelní a filmový herec, se letos na jaře pod muzikantskou značkou IGOR OROZOVIČ & CO vydal na hudební dráhu vybavený vlastním autorským repertoárem, kde koření šansonové ladění písní popem, lehkým jazzem a barevnou škálou jemné alternativy. Písně se svou kapelou poprvé zahrál v rámci vyprodané jarní koncertní série Když chlap svléká tmu a u Supraphonu vydal singl a klip Náušnice.

IGOR OROZOVIČ & CO se nyní představí v rámci speciálních letních koncertů, které vedle úspěšných představení Meda, Werich a Marta pořádá Letní scéna Musea Kampa. Koncert se uskuteční již v neděli 28. srpna 2022 od 20 hodin a Igor Orozovič k němu poznamenal: „Myslím, že mix hudebních žánrů, se kterými si pohrávám, dostane v magickém prostředí ostrova Kampa další rozměr. Byl bych rád, kdyby aspoň jedna z písní, která posluchače osloví, byla o přírodě, protože z chystaného playlistu jsem zjistil, že to je téma, které je pro mě zásadní. Enviromentální šanson? A protože výtvarný genius loci Sovových mlýnů se musí využít, tak jsem se domluvil s Adamem Vaculou, že bude speciálním „výtvarným předskokanem“ koncertu a představí své umělecké fotografie v rámci projekční instalace. Adam mi nafotil původní vizuály k celému projektu a já neskromně prohlašuji, že jsem objevil jeho fotografický talent,“ dodává Orozovič.

Doprovodnou kapelu Igora Orozoviče tvoří: Kristýna Farag (flétna a zpěv), Petr Ožana (klávesy), Michal Rákosník (kytary), Martin Forst (saxofon a klarinet), Jan Timiopulos (basová kytara), Marcus Jurkovič (bicí).

Igor Orozovič se po nedávné premiéře Shakespearovy komedie Mnoho povyku pro nic na své domovské scéně Národního divadla a také divadelního recitálu Marta na Letní scéně Musea Kampa objevil ve filmu režiséra Roberta Sedláčka Řekni to psem. Během podzimu budou uvedeny ještě dva filmy, ve kterých hraje: Za vším hledej ženu režiséra Miloslava Šmídmajera (kino premiéra 20. října) a Přání k narozeninám režisérky Marty Ferencové (kino premiéra 3. listopadu). V nové divadelní sezoně čeká Igora Orozoviče v Národním divadle role Mechajla Hordubala v inscenaci Čapkova psychologického dramatu Hordubal, která vznikne v režii Michala Vajdičky.

IGOR OROZOVIČ & CO se v říjnu vydají na podzimní část koncertního turné Když chlap svléká tmu, který vyvrcholí vánočním koncertem v pražském Divadle pod Palmovkou.