Ondřej Vetchý přiznal: Major Kozák z Případů 1. oddělení má určitě také špatné vlastnosti
Zdroj: herminapress

Ondřej Vetchý přiznal: Major Kozák z Případů 1. oddělení má určitě také špatné vlastnosti

Vytvořeno dne 18.08.2022

Po šesti letech se vrací na obrazovku hrdinové divácky oblíbeného seriálu Případy 1. oddělení. Opět se představí Ondřej Vetchý, Filip Blažek, Petr Stach, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Ondřej Malý, Igor Chmela či Sabina Remundová. Do týmu pražské kriminálky navíc nově přibydou Barbora Bočková a Juraj Loj.

Ondřej Vetchý, představitel majora Kozáka, hodně stál o to, aby autoři začali psát třetí řadu. Přání se mu splnilo. „S kolegy, s kterými jsme točili předcházející díly, mi bylo hodně krásně. A dospěl jsem do fáze, kdy je primárně důležitější s kým točíte, než co točíte. Přidaná hodnota k natáčení Případů, jako práci, je to lidské setkání. Často jsem si vracel pocity, které jsem při natáčení zakoušel,“ uvedl Ondřej Vetchý.  

Diváci mají postavu majoru Kozáka hodně rádi. Jak je na tom její představitel? „Mám majora Kozáka hodně rád. Jsem si jistý, že v devadesáti pěti procentech bych se zachoval velmi obdobně a ne-li identicky. A jestli přátelské pouto mezi mnou a Josefem Marešem vzniklo, protože jsme si v něčem podobní, tak to pouto se musí v příběhu nutně odrazit. A možná i to byl důvod, proč mi roli majora Kozáka nabídl.“

Fanoušci seriálu se marně pídí po tom, jestli postava Ondřeje Vetchého má vůbec nějaké špatné vlastnosti. „Určitě, má jich celou řadu. Myslím si, že když nemá vztah, jsme ušetřeni těch jeho negativních věcí. Možná je vdovec, a pokud ne, tak by byl určitě rozvedený, protože by ho ta žena kopla do zadku, protože vůbec není doma. Tahal by si práci domů a neplnil by doma povinnosti manžela a otce rodiny. Tohle řešení je taková mazanost od tvůrců, tím majora Kozáka očistili a on se může věnovat jen své práci,“ uvedl Ondřej Vetchý.  

Třetí řada seriálu Případy 1. Oddělení odstartuje v pondělí 5. září ve 20:10 hodin na ČT1.