Jaký luxus si dopřeje Eva Burešová, když zrovna netočí Slunečnou?
Zdroj: TV Prima

Jaký luxus si dopřeje Eva Burešová, když zrovna netočí Slunečnou?

Vytvořeno dne 12.01.2021

Seriál Slunečná se hned od začátku stal hitem mezi českými seriály a těší se divácké oblibě. Ústřední dvojice Eva Burešová coby Týna a Marek Lambora jako Janek už rok vypráví své příběhy. Stali se z nich miláčci  fanoušků Slunečné.

Svou premiéru si seriál Slunečná odbyl 11. ledna 2020, a hned od prvního dílu se těšil více než milionové přízni diváků. Ve svém úspěchu pokračuje i rok poté, co byl na televizi Prima odvysílán první díl. Teď jich mají diváci za sebou už 69 a 70. se opět vrací, po vánoční pauze, na obrazovky – přesně rok a den od loňské premiéry.

Herečka Eva Burešová a Marek Lambora se díky svým postavám Týny Popelkové a Janka Linharta stali velmi oblíbenými a řádně se jim rozrostla fanouškovská základna. „Tím, jaký Janek je a jak se ze začátku proměnil v toho, kdo je teď, tak to nějak v lidech rezonuje. Oblíbili si tu postavu, tím pádem si oblíbili i mě a je to milý. Je toho dost, teda co se sociálních sítí týká, ale je to víc příjemný, než že by to nějak komplikovalo život,“ prozrazuje Marek Lambora, jak se mu za rok změnil život s Jankem.

To, že se Slunečná vysílá už tak dlouho, Eva Burešová ani nevnímá. „Slunečná je rok na obrazovce, ale my všichni jsme tady spolu rok a půl. Je to super a jsem ráda, že se naše práce divákům líbí a že je stále co točit,“ upřesňuje seriálová Týna a přiznává, že má se svou postavou docela dost společného. „My jsme si s Týnou v hodně věcech podobné, tak ji úplně nemůžu opustit, když vyjdu z ateliérů. Ale velmi ráda jsem udělala změnu, když byly Vánoce – nechala jsem si udělat nehty, protože mi to strašně chybí. Vždy jsem měla dlouhé, červené, černé a bílé, a to se k Týně nehodí. V okamžiku, kdy je nějaké volno v natáčení, okamžitě naběhnu do studia a nechám si prodloužit nehty. V tomhle Týnu velmi ráda opouštím,“ směje se herečka.

Za dobu, co Marek Lambora chodí do ateliérů Slunečné, si už stihl vypěstovat i malou závislost. „Káva před natáčením je pro mě zásadní věc, a když ji nestihnu, než začneme točit, tak jsem takový nervózní. Zaprvé mám na ni celou dobu chuť a zadruhé je to základ mého rituálu, kdy si sednu do malé místnůstky, dám si kafe, čtu si scénáře a připravuju se na celý den.“

Eva Burešová je malinko nervózní z toho, když jí scénář předepisuje kuchyň a vaření. „Hodně často vaříme, ale nevaříme tak, jak bychom reálně vařili. Je to o krájení, přidávání něčeho do hrnců a všechno musíme dělat opatrně, abychom nedělali hluk, aby to nebylo slyšet do portů, abychom hlukem nezkazili repliky. A nejen díky tomu jsem si o Vánocích uvědomila, že neumím vůbec vařit, že akorát umím dělat, že to umím, takže to je pro mě náročné,“ usmívá se hlavní hrdinka a děkuje divákům za přízeň, kterou seriálu Slunečná věnují.