Již dnes mohou kladenští Rytíři postoupit do semifinále. Utkání bude vysílat ČT Sport
Zdroj: Roman Mareš

Vytvořeno dne 26.03.2021

Kladno vyhrálo jeden ze dvou zápasů na ledě pražské Slavie a ve čtvrtfinále vede 3:1 na zápasy! Je tak už jen pouhé jedno vítězství od postupu do semifinále. Ukončit sérii se Rytíři pokusí už dnes na domácím stadionu, kde se bude hrát nezvykle už od 17:20.

Rytíři byli ve dvojzápase na ledě pražské Slavie z poloviny úspěšní. V úterý nezvládli první třetinu, po které prohrávali o dva góly, v prostředním dějství ale nastříleli hned pět branek! Srazil je však gól vteřinu před sirénou, který ztenčil rozdíl mezi oběma týmy na jednobrankový. Sešívaní pak ve třetí dvacetiminutovce vyrovnali a došli si pro vítězství v prodloužení. Kladno tak zapsalo porážku 5:6 a poprvé v sérii ztratilo. Vinu na tom měla i častá zbytečná vyloučení.

Kladeňáci se ale poučili a hned druhý den zaváhání napravili! Po bezbrankové první třetině udeřili v přesilovkách a odskočili do dvougólového trháku, když se nejprve trefil Antonín Melka a posléze Nicolas Hlava. Ve třetí části navýšil dvěma góly navrátilec do sestavy Patrik Machač a soupeř už jen snížil na konečných 4:2. Rytíři se tak přiblížili k postupu do semifinále a nyní mají k dispozici tři mečboly. „Výhra byla důležitá, ale teď je důležité udělat ten poslední krok, který bývá nejtěžší. Do pátečního zápasu musíme jít s tím, že chceme za každou cenu vyhrát a musíme tomu vše přizpůsobit," vyhlašuje před pátým duelem Adam Kubík.

„Hlavní rozdíl mezi úterním a středečním zápasem byl v tom, že v tom druhém, vítězném, jsme hráli lépe do obrany. To se napoprvé nepodařilo, dostali jsme šest gólů a to se nám nesmí stávat. Takhle bychom měli jít i do dalšího zápasu. Dali jsme si pozor i na časté vylučování, které je stále v kabině hlavním tématem. Rozebíráme to pořád dokola a vypadá to, že se konečně diskuze na tohle téma vyplatila, byli jsme opravdu méně vylučovaní. Do oslabení totiž chodí jen pár hráčů a kvůli tomu ti ostatní pak vychladnou a nejsou v dostatečném tempu. Na druhou stranu to unavuje ty hráče, kteří hrají ta oslabení,“ vysvětlil po čtvrtečním tréninku Kubík.

Kladno může postoupit, zatímco Slavia už nemá co ztratit. Může se to nějak promítnout? „Ano, poslední krok opravdu bývá nejtěžší. Teoreticky máme na postup více pokusů, ale to si vůbec nechceme připouštět. Chceme sérii opravdu v pátek ukončit a uděláme pro to maximum. Chceme pokračovat v kvalitní hře dozadu a chceme si dát pozor na ta zbytečná vylučování. Věříme, že to dotáhneme.“