Josef Carda si zahraje ve vysněném muzikálu. Jak vychází s mladšími kolegy?
Zdroj: herminapress

Josef Carda si zahraje ve vysněném muzikálu. Jak vychází s mladšími kolegy?

Vytvořeno dne 03.05.2021

Herec Josef Carda si v hereckém konkurzu vybojoval roli v muzikálu Cabaret, který po prázdninách uvede Divadlo Bez zábradlí. Herec je za svoji roli rád, protože filmové zpracování považuje za jeden z nejlepších snímků.

„Cabaret jsem chtěl dělat, protože to je moje srdeční záležitost. Film miluji a jsem rád, že jsem roli Ernsta Ludwiga v muzikálu dostal,“ uvedl Josef Carda, který se o roli podělí s Filipem Kaňkovským, hercem o generaci mladším.

„Věkový rozdíl může být výhoda. Diváci uvidí Cabaret s mladým a budou zvědaví, jak to zahraje starý. Přijdou na jedno představení dvakrát,“ smál se Josef Carda a dodal: „Pro mne je radost pracovat v mladém kolektivu. Beru od nich energii. Ráno vstanu, všechno mě bolí, přijdu mezi mladé a spadne to. Já si před nimi nikdy nestěžuji, ale když začnou oni sami, že je něco bolí, tak jim to s radostí odkývám.“

Pro Josefa Cardu je Divadlo Bez zábradlí domovskou scénou. Hraje tam už víc jak dvě desítky let. „V Divadle Bez zábradlí jsem už 21 let. Možná i víc, musel bych to pořádně spočítat. Proto jsem rád, že jsem zase dostal důvěru. V Cabaretu nemám oblíbenou scénu. Já to miluji celé. Představení prostojím v šálách a nenechám si ujít jediný tón. Protože ta muzika je geniální.“

Tvůrčí tým nabízí další zajímavé herecké osobnosti, jako jsou Jitka Sedláčková, Hana Seidlová, Dušan Sitek, Filip Kaňkovský, Nikol Kouklová, Barbora Šampalíková, Vendula Příhodová, Linda Fernandez Saez, Petra Kosková a Mária Bikárová. O taneční část se postará významná česká choreografka Jana Burkiewiczová, pěvecké nastudování má na starosti Jana Balašová a to hudební Jakub Šafr se svým orchestrem. Režie se ujal Radek Balaš.

Premiéry jsou plánované na 2. a 3. září 2021 v Divadle Bez zábradlí. Vstupenky jsou již nyní v prodeji.