Kdo nastoupí na místo Korejse a Plíška? Nové obsazení seriálu Případy 1. oddělení
Zdroj: Česká televize

Kdo nastoupí na místo Korejse a Plíška? Nové obsazení seriálu Případy 1. oddělení

Vytvořeno dne 11.07.2022

Po druhé řadě seriálu Případy 1. oddělení se nechali autoři slyšet, že končí, že už není z čeho čerpat. Přelomová doba nastala odchodem Josefa Mareše od policie na konci roku 2019. Neměl co dělat a tím, že s Janem Malindou začali pracovat na scénáři 3. série, nebyl pro něj přechod do civilu tak těžký. Ve třetí řadě oblíbeného seriálu došlo k několika změnám v obsazení hlavních rolí. Po Plíškovi (Boleslav Polívka) a Korejsovi (Miroslav Hanuš) zůstala na 1. oddělení dvě místa volná.  

„Cílem bylo, abychom neztratili tváře, které jsme poslali do světa, Korejse na prezidium a Plíška do důchodu. Řešili jsme, jak je legálně dostat zpátky do hry. Dalším úkolem bylo, obsadit místa, která po nich zůstala. Chyběl jeden vyšetřovatel a jeden operativec. Tam nastoupil Juraj Loj a do týmu operativců přibyla žena.  Je to i zajímavé, protože žena se na případy kouká trochu jinak, k práci přistupuje také jinak a jako mladší generace má také jiný přístup například k sociálním sítím. V prvních sériích nám progresivnější generace vyčítala, že tam nejsou ženy. Nemohly tam být, protože na 1. oddělení v tu dobu nebyly. Doba pokročila a nyní už obhajitelně můžeme říci, že na 1. oddělení jsou i ženy. U nás je to herečka Barbora Bočková,“ uvedl scenárista Jan Malinda při besedě v Domě ČT.

Scenárista, bývalý policista, Josef Mareš zase prozradil, že titulek na závěr každého dílu je pravdivý. „Je tam napsáno, že na základě daného případu a pak je tam napsáno, kolik pachatel dostal. Případ je z 80 procent napsaný pravdivě, jak se to stalo, jak policisté postupovali. Co určitě není pravda, jsou příběhy policistů. Jestli to vyřešil ten, ten nebo ten, jestli si přinesl zrovna housku do práce nebo chleba, protože se pak kolegové ozývají, že takto to nikdy nedělali. I bohužel toto musíme řešit.“

Fanoušky seriálu Případy 1. oddělení také zajímalo, jestli nové postavy mají správnou klubovou příslušnost jako jejich šéf, jestli jsou Sparťané. „To já vůbec nevím. Teď jsem dokonce na upoutávce „Stará parta, nové případy“, četl „Sparta, Sparta, nové případy“ a řekl jsem si „Bože, to je trochu přitažené za vlasy“, smál se Ondřej Vetchý, představitel vyšetřovatele Tomáše Kozáka.  

Třetí řada seriálu Případy 1. oddělení je skoro hotová a tvůrci fanoušky ujistili, že do začátku vysílání vše stihnou. Vysílat se začne 5. září.

 

 

 

Default User Image
Jarmila, 13.07.2022 06:09
Těšila jsem se. Bojím se ale, co z toho bude, musí tam být Slovák, žena, a co černoch ten, ten tam nehraje?
Default User Image
Jan Vávra, 18.08.2022 20:07
Nemusíte se urážet Stauffe,v dnešní genderové době tam musí být černoch,lesba,HIV pozitivní,gay,pedofil,arab...jinak to prý nemá ty správné grády.
Default User Image
Bart , 14.07.2022 20:52
Pokračování mělo být ve stejné sestavě 🥺 ale jinak dobrý 👍
Default User Image
Ondřej, 15.07.2022 06:25
pokud se do seriálu opětovně vsadila žena, aby bylo vše vyvážené , osobně se na seriál již nebudu dívat. První a druhá řada byly perfektní !!!! Stejně tak jako díly Devadesátek. V poslední době snad jediné dva seriály , které nejsou ovlivněny vlnou matriarchátu.