Kladno nebo Jihlava? Kdo postoupí do extraligy? Co říkají statistiky?
Zdroj: Rytíři Kladno

Kladno nebo Jihlava? Kdo postoupí do extraligy? Co říkají statistiky?

Vytvořeno dne 12.04.2021

17. dubna se začne boj mezi kladenskými Rytíři a jihlavskou Duklou o to, který z týmů postoupí do Extraligy ledního hokeje. Odborníci jsou v hodnocení obou mančaftů opatrní, nicméně shodují se na jednom: Budou rozhodovat i nepatrné chyby a na druhé straně schopnost je využít.

Samozřejmě, že oba týmy do světa vypouštějí hlášky (jak jinak), že udělají vše pro to, aby do Extraligy postoupili právě oni. Co jiného čekat. Možná je štěstím, že si, na rozdíl od boxerů nebo fighterů (při vážení), nevidí tváří v tvář a neprobíhá onen „vražedný“ oční souboj. Bůh ví, co by se semlelo. (Úsměv prosím).

Co hovoří pro Kladno a v čem hoří? A proč by mohlo být lepší nebo horší Jihlava?

Pro Rytíře jednoznačně hovoří fakt, že ve všech čtyřech semifinálových zápasech nad Porubou zvítězili v boji. Jen v posledním zápase se šlo do prodloužení. Oproti tomu Jihlava dvakrát zvítězila jen díky nájezdům a to, jak se shodují mnozí, je spíše loterie.

Pro kladenské také hovoří fakt, že všechny čtyři pětky jsou si svou výkonností více méně rovny, a na rozdíl o jihlavských zadáků, se zdají být sehranější. I když popravdě řečenoje Plekancova pětka přeci jenom o chlup kvalitnější. Inu, aby nebyla, že?

Výše napsané podporuje ještě jedna statistika, která nahrává Kladnu. Na rozdíl od Jihlavy jsou Rytíři lepší v celkovém semifinálovém skoré, ohledně vstřelených branek. Kladno jich vstřelilo 19. Jihlava jich vstřelila 13, ale odečteme-li od oněch 13 branek dvě, které padly v nájezdech, smrskne se počet vstřelených jihlavských branek pouze na 11.

Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec nebo Viktor Ujčík. Kdo z nich bude slavit postup?

Osobnosti, které jsou alfou a omegou celého manšaftu, a kteří dokáží rozhodnout zápas a samozřejmě motivovat je na kladenské střídačce, ke smůle jihlavských, přeci jenom více. Jmenování by jistě bylo pověstným nošením dříví do lesa, ale přesto Jágr a Plekanec jsou pilířem Kladna. V posledních zápasech hlavně druhý jmenovaný. Nemělo by se však zapomenout na vycházející (v mnoha případech již plně zářící) hvězdy Rytířů: Hlava, Guman, Melka, Kubík Pitule, Račuk, nebo Marosz a v první řadě se slušelo jmenovat také brankáře Andreje Košarišťana a Adama Brizgalu. Jeden žolík však jihlavští přeci jenom mají a není to žolík jen tak ledajaký. Jmenuj se Viktor Ujčík a v roli trenéra dokázal za poslední půlrok s Jihlavou nevídané. Průměrný hokejový klub dokázal pozvednout na špičku Chance ligy a to není jen tak samo sebou.   

Poslední poznámka k finálovým zápasům je spíše míněná jako otázka směrem ke kladenským, na kterou si sám neumím odpovědět, a na kterou patrně nikdy odpověď nedostaneme. Proč Rytíři začnou opravdu hrát na 100% až ve chvíli, kdy začnou prohrávat. Proč nejde hrát „do plnejch“ od začátku zápasu. Samozřejmě důležitý je výsledek, ale stejně tomu nerozumím.

Takže, kdo postoupí do Extraligy? Kladno nebo Jihlava? Já už to vím zcela jistě: Přeci ten, kdo dá víc branek!     

 

 

 

Default User Image
František Mlejnek, 12.04.2021 23:49
Dukle jsem fandil v době její největší slávy a bojů o titul se ZKL Brno. A takjí budu držet palce zase.
Default User Image
Jan Lambora, 13.04.2021 09:40
To byli vojáci sebraní z celé republiky a z Jihlavy nikdo, je to jiná kapitola. Dnes už zůstal jen název a snaha přiživovat se na historii a získat nějaké výhody. Viz. mizerně fungující středisko mládeže. Skončilo poslední, nesestoupili a sestup postihl Přerov, Havířov, Prostějov, kde střediska nejsou. A pak se divíme, že mládežnické repre zaostávají stále více za světem. Jen tak dál hokejový svaze....
Default User Image
Jan Lambora, 13.04.2021 09:30
Není pravda pane pisálku, že postoupí kdo dá víc branek. Opravte se. Postoupí ten, kdo čtyřikrát vyhraje. A vůbec nemusí ani dát v součtu víc branek.
Default User Image
mirek, 13.04.2021 14:39
Co to je za blbost,že postoupí kdo dá víc branek.Snad postoupí ten ,kdo vyhraje víc utkání.