Koncert Forever Král: Splátka dluhu jedinečnému muzikantovi
Zdroj: Metronome Prague

Koncert Forever Král: Splátka dluhu jedinečnému muzikantovi

Vytvořeno dne 05.07.2021

Na pražské Křižíkově fontáně budou 12. září znít písně světově proslulého českého rockového hudebníka Ivana Krále.

„V roce 2020 jsme Ivanovi chystali velké vystoupení, jenže v únoru zemřel. Tehdy jsme se spontánně dohodli s jeho ženou Cindy Hudson, že uspořádáme na jeho počest koncert. Dodnes mu ho dlužíme a jsem rád, že teď tento dluh splatíme společně s celou řadou muzikantů a spolupracovníků, se kterými Ivan hrál a tvořil,“ říká David Gaydečka z festivalu Metronome Prague, jehož warm up večer nazvaný příznačně Forever Král uzavře.

Koncert připomene nejslavnější písně napříč Královou kariérou, jež sám napsal, produkoval nebo se na nich podílel coby interpret. S doprovodnou kapelou, kterou pro tuto příležitost sestavil Králův dlouholetý spoluhráč kytarista Jan Ponocný, vystoupí špička tuzemské hudební scény. Prvními zveřejněnými jmény vystupujících jsou Aneta Langerová, Ivan Hlas a Lenny.

Koncertní poctou Forever Král vyvrcholí týden akcí zasvěcených Ivanu Královi. Ten zahájí 7.9. od 14.00hodin debata o vztazích na česko-americké hudební scéně v knihovně americké ambasády, již bude moderovat publicista Ondřej Konrád. O den později od 18.00 hodin se přátelé a fanoušci mohou přijít s Ivanem Králem rozloučit na zádušní mši do Týnského chrámu. „Vzhledem ke stopě, kterou zanechal v rockové historii, jsme podali návrh, aby po Ivanu Královi byla pojmenována nová pražská ulice,“ dodává David Gaydečka.

Koncert pořádá Metronome Prague ve spolupráci s hudebním měsíčníkem Headliner a Cindy Hudson Kral.