Herec Michal Suchánek poprvé jako režisér. Do svého filmu si vybral špičkové herce
Zdroj: herminapress

Herec Michal Suchánek poprvé jako režisér. Do svého filmu si vybral špičkové herce

Vytvořeno dne 02.07.2021

Po roce od natočení konečně přijde letos v létě do kin režijní debut herce Michala Suchánka s názvem Večírek. Komedie o setkání bývalých spolužáků představí například Karla Rodena, Jiřího Langmajera, Tatianu Dykovou nebo Marka Taclíka v trochu jiných polohách, než na jaké jsou u nich diváci zvyklí.

Zdroj: Falcon

Komedie o srazu bývalých spolužáků začíná na oslavě v rámci kolaudace domu manželské dvojice (a zároveň spolužáků) Jiřího a Zdeňky Hrdových (Jiří Langmajer a Tatiana Dyková). Na akci postupně přichází třídní kráska Nela Boudová, třídní komik Marek Taclík, neúspěšný zpěvák Marián Čekovský nebo mimořádně citlivý spolužák Karel Roden. Místo dalšího očekávaného hosta se však objeví někdo úplně jiný.

„Když jsme se rozhodovali, co dál, obavy z dalšího podzimu podobnému tomu loňskému a ze ‚zestárnutí‘ filmu vedly k tomu, uvést ho raději teď v létě,“ dodal režisér snímku Michal Suchánek. „Jsem rád, že se nám Večírek podařilo tak výjimečně obsadit a že tihle herci excelují v rolích, v jakých je neznáme,“ vysvětlil Suchánek.

Už nyní představují tvůrci trailer, který zachycuje několik okamžiků z filmu za doprovodu hudby Jiřího Buriana. Scénář vycházel z úspěšné divadelní hry, kterou před sedmi lety pod stejným názvem uváděl Michal Suchánek v roce 2013 v režii Ondřeje Sokola v pražském Divadle Broadway.

Premiéra filmu byla původně naplánována na listopad 2020, kvůli covidové pandemii nakonec přichází do kin až 19. srpna 2021.

 

 

 

Default User Image
Znalec, 04.07.2021 10:50
No uvidíme, uvidíme. Ale už teď se ptám, má tenhle chlapec IQ na režiséra?
Default User Image
Znalec, 04.07.2021 15:07
To nepochybně. Ale já se vyjadřuju k Suchánkovi, ne k sobě. Neumíš číst, debile?
Default User Image
Franta, 26.08.2022 08:39
Tak uvedený film jsme měli možnost vidět a odešli jsme po necelé polovině filmu. Takto strašlivou zoufalost opravdu nezachrání žádný herec !!