Kotek, Kopta a další: Premiéra inscenace Werich zahájila program Letní scény Musea Kampa
Zdroj: Se svolením Petr Kadlec

Kotek, Kopta a další: Premiéra inscenace Werich zahájila program Letní scény Musea Kampa

Vytvořeno dne 17.06.2021

V pondělí 14. června se na nádvoří Musea Kampa konala premiéra inscenace Werich, která originální formou mapuje život českého klasika na pozadí událostí 20. století.

V režii Adély Stodolové Laštovkové hraje „moudrého klauna“ v mladším věku Vojtěch Kotek, komentující klíčové momenty se svým starším alter egem Václavem Koptou.

„Hraji mladého Jana Wericha a jsem z toho dost nesvůj. Jde o to, že ho všichni znají a ta zodpovědnost, abych ho zahrál věrohodně, je dost velká. Mám z toho trochu nervy ale s paní režisérkou a Václavem Koptou dáme hlavy dohromady a určitě se to poddá. Doma mám spoustu knih a filmů o Werichovi, tak studuji, co se dá,“ prozradil Vojtěch Kotek před začátkem zkoušek pocity ze samotné role Jana Wericha.

Obrazy z Werichova života na jevišti ztvárňují také Jan Nedbal, Jan Vápeník, Berenika Kohoutová, Pavla Beretová, Matouš Ruml, Dan Šváb, Tereza Marečková, Vanda Chaloupková, Jiří Maryško a Jan Vlas. Autorkou scénáře je Daniela Sodomová, která stojí rovněž za úspěšnou hrou Meda! Inscenace Werich je uváděna v rámci Letní scény Musea Kampa až do 22. srpna.

O prázdninách se na Letní scénu Musea Kampa vrátí protagonisté diváckého hitu Meda! Novinkou v programu letní scény jsou koncerty: 10. července vystoupí Ondřej Havelka s Melody Makers a 22. července zahraje Vlasta Redl a Jeho kapela.