Ladislav Frej převzal roli určenou pro Karla Gotta či Josefa Laufera, kteří ji nestihli rozehrát
Zdroj: TV Prima

Ladislav Frej převzal roli určenou pro Karla Gotta či Josefa Laufera, kteří ji nestihli rozehrát

Vytvořeno dne 25.01.2022

Film Stáří není pro sraby se kvůli covidu do kin nedostal, jeho premiéra bude 30. ledna na 20.15 na Primě. Je to příběh o čtyřech seniorech, kteří si plní svůj poslední sen. Hlavní role ve filmu patří hereckým bardům – Jiřímu Krampolovi, Rudolfu Hrušínskému, Luďku Sobotovi a Janu Přeučilovi. Na natáčení se mimo jiné také sešly tři generace rodu Dejdarů a byla připravená role i pro Karla Gotta.

Postavu, kterou ve filmu ztvárnil Ladislav Frej, měl původně hrát Karel Gott. Zemřel ale bohužel dřív, než se začalo natáčet. Roli měl následně zaujmout Josef Laufer, jemu to ale nakonec znemožnily vážné zdravotní potíže. „Se scénářem jsme oslovili i Karla Gotta, ale nikdy se nekonalo žádné setkání. Krampol to s ním řešil, setkali se, poslali mu scénář, ale pak už to mělo průběh, jaký to mělo, takže jsme nikdy nepodepsali smlouvu. Pak přijal roli Josef Laufer, vysvětlili jsme mu všechno, ale pak upadl do bezvědomí a je v něm dodnes. Takže to nakonec do třetice všeho dobrého hraje Láďa Frej a je v tom moc dobrý,“ uvedl režisér Magnusek.  

Film Stáří není pro sraby pana režiséra Tomáše Magnuska vznikal v příjemné atmosféře a náladou připomíná staré francouzské komedie. „Se svými hereckými kolegy z tohoto filmu se známe roky, jsme kamarádi. Moje postava si přála proletět se vrtulníkem, postava Rudy Hrušínského zase tankem, Jirky Krampola projet se Ferrari a ta Luďka Soboty navštívit nevěstinec. Film je plný vlídného a laskavého humoru, který diváky v dnešní době dozajista potěší. Poštěstilo se mi proletět se vrtulníkem. Moc jsem si to užíval. Několik hodin jsme se vznášeli nad Plzeňským krajem. V minulosti jsem už točil několik filmů, v nichž jsem lítal v helikoptéře, ale i tak to teď byl nezapomenutelný zážitek,“ říká Jan Přeučil, herec, dabér a kantor, který je stále ve skvělé formě. 

Ve filmu dále hrají Ladislav Frej, Ivan Vyskočil, Jaroslava Obermaierová nebo Liliana Malkina. Stáří není pro sraby je sice o „staroušcích“, kteří se vydají na svůj poslední výlet v životě, ale zahraje si v něm i mladá herecká generace – například Eva Burešová, Natálie Grossová či Ladislava Ondřej.