Legendární Noc na Karlštejně jede na turné. Perla letních scén míří na 11 zámků a hradů napříč Českem
Zdroj: herminapress

Legendární Noc na Karlštejně jede na turné. Perla letních scén míří na 11 zámků a hradů napříč Českem

Vytvořeno dne 30.05.2021

Originální inscenace muzikálu Noc na Karlštejně v létě 2021 míří z důvodu rekonstrukce domovské scény, hradu Karlštejn, na divadelní turné po celé České republice. Vůbec poprvé se představí na nádvoří zámku Slavkov u Brna, v barokní rezidenci Krásný Dvůr nebo na vodním hradě Švihov.

Představení mělo na karlštejnském nádvoří premiéru 2. července 2016, kam se příběh, podle něhož na hrad nesměly žádné ženy, vrátil po 45 letech u příležitosti oslav 700. výročí narození císaře Karla IV. Inscenace v režii Václava Knopa vzbudila zcela mimořádný ohlas u odborné i laické veřejnosti a letos oslaví už 100. reprízu. Série vyprodaných představení perly letních scén, jak inscenaci nazvala kritika, získalo nominaci na cenu Thálie pro Hanu Holišovou v úloze Elišky a z iniciativy producenta Janise Sidovského bylo také podnětem k zahájení restaurátorského průzkumu karlštejnských sakrálních prostor, na který byl věnován výtěžek jedné z četných repríz.

Od června do srpna 2021 bude muzikál na turné ve stejném obsazení jako na Karlštejně. „Naše inscenace vtahuje zámky a hrady do děje, využíváme prastarých divadelních zvyků, hrajeme po celém nádvoří, z oken i z cimbuří,“ vysvětlil nezaměnitelnost představení režisér Václav Knop. Kulisu pro romantický příběh s hity Karla Svobody tak v nadcházejícím létě vytvoří zámky Třeboň, Jaroměřice nad Rokytnou, Moravská Třebová, Krásný Dvůr, Konopiště, Hluboká, Svijanov, Slavkov u Brna, hrad Švihov, hospital Kuks nebo samotný Karlštejn, kam se perla letních scén letos vrátí na jediný večer, kdy zde bude odehrána 100. repríza.

V muzikálu podle slavné filmové předlohy účinkují herci a zpěváci známí z muzikálů, televizních seriálů a filmů. Patří k nim legendy stříbrného plátna i držitelé ceny Thálie – Daniel Bambas, Hana Holišová, Regina Rázlová, Pavel Vítek, Jan Kříž, Roman Tomeš, Ivana Korolová, Miloslav Mejzlík, Tomáš Smička, Marie Křížová, Václav Knop, Lukáš Kunst, Sabina Rojková a mnozí další.

Termíny a místa představení: 

25. 6. a 26. 6. Třeboň, 2. 7. Karlštejn - 100. repríza, 8. 7. Jaroměřice nad Rokytnou, 

9. 7. a 10. 7. Moravská Třebová, 15. 7. a 16. 7. Švihov,

21. 7. a 22. 7. Hluboká, 23. 7. a 24.7. Konopiště, 30. 7. a 31.7. Kuks 

13. 8. a 14.8. Krásný Dvůr, 20. 8. a 21.8. Slavkov u Brna, 29. 8. Svijany – derniéra 2021

Turné uvádí Janis Sidovský ve spolupráci s Máša Agency a agenturou Stratex. Vstupenky jsou v předprodeji online a v síti Ticketportal po celé ČR.