Konec Sabiny Laurinové v Sestřičkách: Jak se točila její smrt?
Zdroj: TV Prima

Konec Sabiny Laurinové v Sestřičkách: Jak se točila její smrt?

Vytvořeno dne 30.05.2021

Šok pro fanoušky, ale i pro herečku upekli před časem tvůrci seriálu Sestřičky, když do osudu hlavní postavy vepsali smrt. Atraktivní téma, které ale napříč seriály budí emoce. Kvůli smrti seriálové postavy Sabiny Laurinové (49), dokonce vznikla petice, fanoušci píšou do televize s žádostmi o přetočení. Slzu uronila i herečka. 

„Jsem rozmazaná, protože jsem plakala. Můj poslední obraz v seriálu byl tím nejsmutnějším. Jsem plná různých myšlenkových pochodů a emocí. Zažívám pocit, jako když složíte fůru dřeva a máte pocit dobře vykonané práce,“ to byla první slova Sabiny Laurinové poté, co uzavřela svoje pětileté působení v seriálu Modrý kód a později Sestřičky. Natáčení její seriálové smrti završilo dlouhou dvanáctihodinovou směnu plnou slzavých scén. 

Nesnáším loučení

Svůj poslední obraz Sabina Laurinová proležela na operačním sále. Její postava vrchní sestry Mery totiž zemře během operace. Natáčení operací patří k v seriálu z nemocničního prostředí k časově náročnějším. Zpravidla se točí nadvakrát. Nejprve s figurínou, která trpělivě snese dlouhé detailní záběry na ruce seriálových chirurgů i případné říznutí vedle. Následně figurínu střídá herečka a její úkol je jediný: nedýchat, nemrkat a neplakat. A to bylo tentokrát těžko splnitelné, režisér Vojtěch Moravec totiž herečce její poslední chvíle před kamerami seriálu Sestřičky doprovodil nečekaným překvapením, když jí do odposlechu pustil píseň Michala Davida: Nesnáším loučení. V tu chvíli už slzel i štáb. „Je to pět let života, byly naplněné, za tu dobu člověk přilne k projektu. Po prvních14 dnech natáčení Modrého kódu jsem si říkala, že 80 dílů nenatočíme, protože to byl takový šok v akčnosti, drilu, s jakým jsem se do té doby nesetkala. Natočili jsme nejenom 80 dílů, ale i další řadu s názvem Sestřičky. Myslím si, že za tu dobu se tady odehrála řada lidských osudů ve štábu. Za sebe říkám, že to byla obrovská škola, jsem za to, že jsem mohla ztvárňovat Mery, která si získala řadu fanoušků a diváků, nesmírně vděčná a děkuji za tu nabídku,“ říká Laurinová.