Líbačka Michala Suchánka a Sáry Rychlíkové! Do scénáře si ji napsal sám Suchánek
Zdroj: herminapress

Líbačka Michala Suchánka a Sáry Rychlíkové! Do scénáře si ji napsal sám Suchánek

Vytvořeno dne 18.10.2021

 

Do portfolia Michala Suchánka můžeme mimo herectví přidat také scenáristiku, které se nyní věnuje už pravidelně. Po komedii Večírek, kterou napsal i režíroval, se pustil do další filmařské práce. Jedná se o seriál Národní házená, který si po boku režiséra Vladimíra Skórky také zčásti zrežíruje.

„Rozhodl jsem se, že si pár dílů udělám i já. Mám v tom už nějakou zkušenost a neměl by to být problém. Co se týče herců, tak mě poslechnou. Sice nevím, jestli se mnou plně souhlasí, ale alespoň dělají, že se mnou souhlas! A to mně vlastně stačí,“ uvedl Michal Suchánek.

Děj nového komediálního seriálu se točí kolem skupiny přátel a bývalých házenkářů, kteří pomalu přicházejí o ambice, mladickou energii i o zdraví. Latergické plynutí času na maloměstě je přerušeno, když přijde pozvánka na světový šampionát veteránů. Odkvetlí házenkáři tak musí zapomenout na rutinu i pohodlí a začít trénovat a celkově se dát trochu dohromady.

Obsazení je opravdu hvězdné. Před kamerou se objeví i sám Michal Suchánek, ale také například Václav Neužil, Martin Pechlát, Jiří Langmajer, Marek Taclík, Veronika Žilková a dokonce nebude chybět ani Michalova dcera Berenika Suchánková.

„Já jsem o obsazení herců už tak nějak měl v hlavě, když jsem psal scénář a Berenika mi tam vcelku zapadla. Myslím, že jí ta role sedne. Rozhodl jsem se, že roli otce nechám doma a budu se k ní chovat jako kolega. Nechci být moc přísný, abych ji ještě z kraje natáčení nenaštval. Ten odstup je důležitý, ale spolu to určitě zvládneme,“ dodává Michal Suchánek.

Celý seriál se pak bude vysílat na jaře příštího roku na Voyo.