Podívejte se na nový klip Pavla Šporcla. Nudit se rozhdodně nebudete
Zdroj: Śporcl Arts

Podívejte se na nový klip Pavla Šporcla. Nudit se rozhdodně nebudete

Vytvořeno dne 02.06.2020

Náš nejznámější houslista, pověstný svým překračováním hranic klasické hudby, ve čtvrtek 28. května v premiéře v pořadu Limuzína TV Óčko Star představil nový videoklip své autorské skladby Magical 24. Datum vybral jako připomínku 180. výročí úmrtí houslového génia Niccoly Paganiniho.  Ve svižné a moderní aranži a v technicky opět velmi náročné skladbě totiž používá motiv z jeho 24. Capricca.

Pavel Šporcl představil nový videoklip své autorské skladby Magical 24

„Paganiniho umění velmi obdivuji, sám mám v repertoáru řadu jeho skladeb, vydal jsem stejnojmenné album a hraji program Pocta Paganinimu věnovaný tomuto houslovému mágovi. Jeho poslední z capriccií, ze kterého jsem upravil známé téma a napsal tuto skladbu, mi připadá opravdu magické, odtud tedy název Magical 24,“ řekl Šporcl. „Chtěl jsem také opět ukázat, že jsem moderní člověk, který se nebojí vystoupit ze zajetých kolejí, a ukázat mladé generaci, že housle jsou mimořádný nástroj i v moderní hudbě,“ dodal houslista.

V produkci ŠPORCL ARTS Agency na videoklipu spolupracovali tanečníci z Fragments Production v čele s choreografem Jakubem Dvořákem, bubeníci Tokhi a Groove Army. Režie se ujal renomovaný Rudolf Havlík, střihu pak Boris Machytka. „Mám z tohoto klipu neuvěřitelnou radost. Myslím, že je skvělý, energický, a věřím, že se bude líbit. Taneční klip jsem předtím netočil, a tak jsem se musel hýbat více než obvykle, což na pár dní odnesla má záda,“ směje se Šporcl. „Děkuji celému týmu za skvělé nápady a absolutně profesionální přístup“.

Po premiéře na stanici Óčko Star je klip od čtvrtka 28. května od 18 hodin přístupný na kanálu YouTube zde