Rozvětvená rodina Pavla Šporcla si dala dostaveníčko! Nechyběla Bára Kodetová a Anna Polívková s maminkami
Zdroj: Se souhlasem Šporcl Arts Agency

Rozvětvená rodina Pavla Šporcla si dala dostaveníčko! Nechyběla Bára Kodetová a Anna Polívková s maminkami

Vytvořeno dne 30.12.2020

Pavel Šporcl a Bára Kodetová pozvali členy svých rodin ke společnému natočení české koledy Narodil se Kristus Pán. Myšlenka Báry pozvat k rodinné nahrávce rozvětvené rodiny Šporclů a Kodetů byla skvělá. Obě jsou totiž jedinečné – Bářina je po století trvající herecký klan, Pavlova je rodina především výtečných muzikantů.

Na konci listopadu 2020 přišel Pavel s netradičním nápadem. Při poslechu svého vlastního provedení koledy Narodil se Kristus Pán z alba Vánoce na modrých houslích okamžitě viděl možnost, jak rodinné příslušníky propojit.

Hlavní myšlenka byla rozdělit party a sloky této hymny českých Vánoc a přiřadit je jednotlivým osobám a rodinným členům. Vždyť Pavlův bratr Petr je jedním z našich nejlepších violoncellistů, strýc Miroslav legenda českých dudáků, sestřenice Martina profesionálně zpívá a vyučuje, synovec Michael hraje a vyučuje na klarinet. Tatínek Pavla byl 50 let členem hereckého souboru Jihočeského divadla v Č. Budějovicích, jeho maminka mnoho let účinkovala ve folklórním souboru Úsvit, kde i Pavel hrál v dětství na housle. V neposlední řadě i dcery Sophie a Violetta se věnují zpěvu a hře na hudební nástroje.

Legendární provedení koledy Narodil se Kristus Pán z filmu Pelíšky v podání Jiřího Kodeta je nezapomenutelné pro mnoho z nás. I proto pěveckou část v našem videu začíná jeho dcera Bára. V rodinách Kodetů, Steimarů a Budilů sice nebyli (kromě několika výjimek) profesionální muzikanti, ale jako herci a umělci měli k hudbě vždy blízko. Bylo tedy přirozené, že se natáčení zúčastnily i další členky této herecké dynastie Evelína Steimarová, Anna Polívková či Vendula Burger Budilová.

 Z praktického hlediska bylo nutné jednat rychle. Bylo zapotřebí najít termín, který by všem vyhovoval, nahrávací štáb a místo k natočení. Zvolilo se také produkčně nejjednodušší řešení nahrávání, neboť se rodiny sjížděly z různých koutů republiky a vše se muselo na jednom místě stihnout za jeden den. Nejprve tedy, za absolutního ticha, nahráli všichni do připraveného orchestrálního základu své jednotlivé sólové i sborové party. Až potom se mohlo přejít k natáčení videa.

Místo nahrávání, tedy Pražská křižovatka, se podařilo domluvit díky nadstandardním vztahům Pavla a Nadace Vize 97. Díky patří především panu Jakubovi Doležalovi za možnost točit na neuvěřitelném místě, které svou atmosférou návštěvníky absolutně pohltí a je úzce spjato s osobou Václava Havla.

V ojedinělé chvíli, na počátku prosince mimořádného roku 2020, tedy 26 členů rodin Pavla Šporcla a Báry Kodetové společně vytvořilo jedinečné aranžmá a video koledy Narodil se Kristus Pán.

Pavel Šporcl – housle, Bára Šporclová Kodetová – zpěv & triangl, Violetta Šporclová – housle & zpěv, Sophia Šporclová – violoncello & zpěv, Lily Kodetová (dcera Báry) – sbor, Jaroslava Šporclová (maminka Pavla) – sbor, Petr Šporcl (bratr Pavla) – violoncello, Michael Šporcl (synovec Pavla) – klarinet, Marie Šporclová (neteř Pavla) – zpěv, Magdaléna Šporclová (Pavlova neteř) – sbor, Miroslav a Hana Stecherovi (Pavlův strýc a teta) – dudy / sbor, Mirka a Richard Makovcovi (Pavlova sestřenice) – sbor, Kryštof a Erik Makovcovi (synové Mirky) – dudy, Martina Stecherová + přítel Fabri (Pavlova sestřenice) – zpěv & harfa/ sbor, Kateřina Tišerová + přítel Lukáš (Pavlova sestřenice) – sbor, Soňa Kodetová (maminka Báry) – sbor, Vendula Burger Budilová (sestřenice Báry) – zpěv, Anna Polívková (sestřenice Báry) – zpěv, Evelína Steimarová (maminka Venduly a Anny, teta Báry) – sbor, Karolína Kodetová + dcera Anna (nevlastní sestra Báry) – sbor.