Znásilnění v Ulici! Linda Rybová znovu  otvírá téma domácího násilí
Zdroj: TV Nova

Znásilnění v Ulici! Linda Rybová znovu otvírá téma domácího násilí

Vytvořeno dne 08.02.2022

Blanka (Linda Rybová) si začíná uvědomovat, že její současná situace je neudržitelná. Miluje Evžena (Martin Finger), chce být s ním, ale tuší, že rozchod s Luďkem (Vasil Fridrich) nebude jednoduchý. Zná ho, ví, že on jen tak pole nevyklidí. Přesto by ji ani nenapadlo, kam až je Luděk ochoten zajít, aby dokázal, kdo je u nich doma pánem. Seriál Ulice v tomto týdnu znovu otvírá téma domácího násilí.

Luděk si nemíní nechat vzít své sny, a už vůbec ne od Blanky. Nehodlá kvůli ní přijít o svou rodinu, o vše, co v poslední době budoval, na čem mu záleží. Svou pozici doma si chce udržet za každou cenu, třeba i sexuálním násilím za zavřenými dveřmi ložnice, které on sám jako násilí nevnímá. Blančino odmítání ho totiž jen ještě více rozvášní. Najednou se mu zatmí před očima a naprosto podlehne svému pudu, aniž by si uvědomil, co se skutečně děje, že právě překračuje všechny meze a Blance bere to nejdůležitější – její důstojnost.

Podle herce Vasila Fridricha patřilo natáčení těchto scén k těm nejnepříjemnějším, které v Ulici zažil: „Náš budoucí děj jsme s Lindou znali dlouho dopředu, navzdory tomu bylo velmi nepříjemné natáčet násilí, kterého se Luděk na Blance dopouštěl. Samozřejmě se na place ve skutečnosti nikomu nic zlého nedělo, přesto na něj nevzpomínám rád. Zanechalo ve mně nesmírně tísnivý pocit. Diváky čeká dramatický děj, který si zaslouží pozornost,“ prozrazuje okolnosti natáčení a popisuje, jak se na roli připravoval: „Abych to mohl zahrát, musel jsem nejprve pochopit Luďkovu vnitřní logiku. Takže můžu říct, že ho chápu, přesto ho nemohu žádným způsobem obhájit. Jeho chování je ve všech směrech za hranou a nepřípustné.“ 

Téma domácího násilí se v Ulici neobjevuje poprvé. V minulosti se s ním diváci setkali v příběhu Jitky Farské (Ilona Svobodová) a Vladimíra Kukačky (Pavel Rímský) a později v dějové lince Libušky Nekonečné (Zuzany Vejvodové) a Eliáše Neumanna (Martin Myšička). V rámci osvěty se tvůrci i tentokrát rozhodli oslovit organizaci Bílý kruh bezpečí. V pátek 11. února bude hosty Snídaně s Novou prezidentka BKB Petra Vitoušová společně s hercem Vasilem Fridrichem.

Jak se událost na Blance podepíše, a jak se ke všemu postaví Luděk, můžete sledovat v premiérových dílech Ulice, které TV Nova vysílá od pondělí do pátku v podvečerním čase od 18:25 hod.