Ulice: Jak přijme Šíma pravdu o dědovi a jeho nástupu do vězení?
Zdroj: TV Nova

Ulice: Jak přijme Šíma pravdu o dědovi a jeho nástupu do vězení?

Vytvořeno dne 11.04.2022

Šíma už nějaký čas registruje, že s ním dospělí nejednají na rovinu. Najednou neví, čemu, a hlavně komu věřit, zejména co se týče dědy a Jirky Hermana. Teď se Šíma konečně dozví celou pravdu. Jakým způsobem? A jak se k tomu postaví Mastný, který se už pár měsíců vyhýbá nástupu do vězení?

Šíma (Jakub Krause) má dědu (Pavel Novotný) hodně rád. Zatímco Gábina (Aneta Krejčíková) si o tátovi opravdu nedělá iluze, Šíma většinou bere Mastného jako skvělého dědu, u kterého najde téměř pokaždé zastání. Teď ale i on pomalu zjišťuje, že věci nejsou takové, jak se na první pohled zdají nebo jak mu tvrdí dospělí. Hodně ho překvapilo, když se dozvěděl, že dědu vyšetřoval Jirka Herman (Jan Holík) a že právě kvůli tomu musel děda k soudu. Tehdy uvěřil babičce (Alena Štréblová) a dědovi, ovšem semínko pochybností bylo zaseto. Šímu navíc nemile zaskočilo, že se máma zastala právě Hermana, ale příliš do toho nešťoural, protože se krátce na to dozvěděl o mámině nemoci. Je mu jasné, že Herman teď pro mámu hodně znamená, že díky němu je mnohem víc v pohodě.

Nyní se Šímovi naskytne příležitost zjistit, jak se věci mají, co před ním dospělí tají. Využije jí beze zbytku, což spustí lavinu, která smete všechny zainteresované – dědu, babičku, mámu a svým způsobem i Jirku Hermana. Tím se provalí celá pravda o kauze Radka Mastného, což bude hlavně pro Šímu opravdu kruté prozření. Dědu najednou uvidí jinýma očima, jako zbabělce, který nedokáže čelit důsledkům toho, co provedl. Mastného i Pumrovou tím dostane do prekérní situace. Najednou už to nebude o tom, jak se vyhnout vězení, ze kterého má Mastný opravdu nahnáno, i když to nikomu takhle přímo nepřizná. Bude to o tom, jak nepřijít o vnuka a dceru, jak udržet rodinu pohromadě.

Půjde Mastný přeci jen do vězení? Přizná naplno svou chybu tváří v tvář nesmlouvavému Šímovi? A co tohle všechno udělá se samotným Šímou a vztahy v rodině či s Jirkou Hermanem?

 

 

 

Default User Image
Anonym, 11.04.2022 15:51
Ty vole už toho starýho dementa mastnyho zavřete je to furt dokola půjde sedět nepůjde sedět už dva roky se to tahne mastný se mi nikdy jako zaporak nezdál v ulici byli daleko horší třeba Vasil a jeho lidí to byli dobrý svině