Perličky z natáčení Slunečné! Co ve scénáři rozhodně nebylo?
Zdroj: TV Prima

Perličky z natáčení Slunečné! Co ve scénáři rozhodně nebylo?

Vytvořeno dne 13.01.2021

Od 11. ledna 2020, kdy se v premiéře odvysílal první díl, Slunečná jede a televizi Prima to moc těší. Diváci tak byli u toho, když se chystaly tři svatby a jeden pohřeb. Viděli několik hádek, padlo pár facek a na návštěvu přišlo několik VIP tváří. Scenáristé postavili hlavní hrdiny před nesnadné úkoly, kdy si sáhli na dno svých sil, a zařídili jednu velkou výměnu.

Tři svatby a jeden pohřeb: Týna a Štěpán. Štěpán a Sylva. Julča a Martin. Tihle všichni kráčeli k oltáři, ale i od něj utíkali. Přesněji Týna v podání Evy Burešové. Pro dámy tak kostymérky připravily sedmery svatební šaty, kočár tažený koňmi, tři skvěle padnoucí obleky pro pány a šest svatebních kytic. Každá dáma měla dvě, jednu náhradní, kdyby se cokoli přihodilo.

Hned první záběry seriálu diváky zavedly na pohřeb Martina Popelky, otce hlavních hrdinek, kterého hraje Ota Jirák. A ač by se mohlo zdát, že to bylo smutné natáčení, opak byl pravdou. V jednu chvíli se kostelem linul smích, protože si hlavní hrdina této scény, Ota Jirák, během příprav záběrů v rakvi zdříml.

Škoda každé rány: Pěkně ručně a stručně si to před kamerou vyřídili Jan Plouhar s Markem Lamborou, Bára Jánová s Janem Plouharem i Dana Batulková s Evou Burešovou. Při natáčení těchto scén nikdo nebyl zraněn ani netekla pravá krev. Všechny scény, kde je jakýkoli náznak hrubosti a násilí, jsou předem pečlivě nazkoušeny za asistence kaskadérů. „Ono to sice vypadá, že to je jen tak, ale taky musíte myslet na to, že člověk do úderu musí dát trochu síly, aby to přece jen vypadalo věrohodně. Emoce musí pracovat a divák věřit, že Lída Týnu chce pořádně vytrestat,“ popisovala Dana Batulková scénu, při níž se prala s Evou Burešovou.

Nové tváře: Slunečná během svého vysílání přivítala několik nových tváří. Tou hlavní byla Eva Josefíková, která zdědila svou postavu Denisy po kolegyni Veronice Arichtevě, která si momentálně užívá mateřských povinností. Eva tak naskočila do seriálu velmi rychle a převzala nejen postavu, ale i původní kostýmy Denisy Kánské. Nástup do seriálu měla herečka celkem nenápadný. Jeden díl se zkrátka zjevila v posteli. Zatímco předešlý večer usínala Veronika Arichteva, ráno už se probudila Eva Josefíková. Tou prozatím poslední novou tváří je herec Jan Dolanský, který ve Slunečné hraje bratra Tonyho, tedy Romana Tomeše. „Vypadá to, že je Jakub na Slunečné oblíbený, přestože s bráchou v minulosti dělali nějaké nekalosti. Kradli auta a Tonyho pustili dřív, protože to brácha nejspíš vzal na sebe, tak tam zůstal déle. Očividně to ale nebude zlý kluk, jen na chvíli sešel na scestí,“ popisuje svoji novou roli Jan Dolanský. Velké pozdvižení vyvolal příchod Denisy Nesvačilové, coby Karolíny, holky, která nejde pro průšvih a ostré slovo daleko. „Karolína je barevná. Není ani hodná, ani zlá. Baví mě. Má svoje temné stránky, a to má každý člověk. Je to mladá holka, která se motá kolem kluků a neustále se to kolem ní mele. A to je fajn, to se hraje dobře,“ přiznala Denisa Nesvačilová.

Hořící drama: Asi největší drama si scenáristé připravili pro Evu Burešovou, která toho stihla už hodně, nejvíc opatrná ale byla při natáčení požáru, který zachvátil seník. „Mám ráda všechna adrenalinová natáčení a z velké míry všem věřím. Kdyby to bylo nebezpečné, tak nás samozřejmě nenechají natáčet. Ale i přesto malé pochybnosti člověk má. Když vidíte, že je za štábem v zázemí připravena sanitka, tak se strach pomalu přikrade,“ přiznala po natáčení Eva Burešová, která se ale ani na chvíli nenechala zastoupit kaskadérem. „Jakmile se seno rozhořelo, tak jsem se každých pět vteřin ptala, zda je to opravdu bezpečné.“ Bylo, na natáčení byli přítomni i hasiči, kteří herečce jistili záda.

Slunečná nejen na obrazovkách: Díky vysílání Slunečné mohla přijít na svět i knižní podoba seriálu, o kterou se postaral autor a scenárista René Decastelo. 

Přes léto vznikla i nová hymna pro fanoušky seriálu – Slunečné léto, o kterou se postaral Roman Tomeš. Song nazpívalo na patnáct herců ze seriálu. Ústředními hlasy jsou Bára Jánová, Marek Lambora a Eva Burešová, které krásně doplnili Tereza Brodská, Lucie Benešová, Václav Knop, Jan Šťastný, Filip Blažek, Dana Batulková, Lucie Polišenská, Natálie Grossová, Ondra Pavelka, Pavla Tomicová a Markéta Chládková.

Svůj sen si splnila i nejmladší herečka seriálu Adélka Dobešová, která hraje dceru Báře Jánové. Malá princezna nazpívala svoje první CD a před pár týdny ho pustila do světa. 

Rok života na obrazovce má Slunečná za sebou a postupně kráčí do toho druhého. Věřte, že scenáristé nepolevují a připravují pro hrdiny nové a neméně zajímavé osudy, které budou diváky lákat k obrazovkám zase další rok.

 

 

 

Default User Image
Anonym, 25.05.2022 14:30
rikam si co na te buresove ve slunecne vsichni vidi me prijde trochu vic simpatictejsi denisa nesvacilova evicka je kocka to se musi nechat ale denisa me mnohem vic pritahuje