Petr Jákl natáčí nový film s americkou megastar a těší se na uvedení Jana Žižky
Zdroj: herminapress

Petr Jákl natáčí nový film s americkou megastar a těší se na uvedení Jana Žižky

Vytvořeno dne 29.04.2022

Na to, že producent a režisér Petr Jákl, snad nikdy nezahálí, jsme si už zvykli. Bude jen málo těch, které by překvapilo, že se nachází v Americe, aby opět stál u zrodu nového filmu, který produkuje v Lousianě. Do jedné z hlavních rolí obsadil filmového velikána a držitele Oskarů a mnoha dalších ocenění, Morgana Freemana. To však není jediný úkol jeho mise, chce také připravit, co nejlepší půdu pro vstup Žižky na stříbrná plátna i na tomto kontinentu.

Tvůrce velkofilmu Jan Žižka (Medieval) dokončuje film Wash Me In The River s Robertem DeNirem a Johnem Malkovichem, ale zároveň dohlíží na právě probíhající i natáčení sci-fi thrilleru 57 Seconds. Hlavní hrdina filmu bloger Franklin Fausti ztvárněný Joshem Hutchersonem (Hunger Games) bude cestovat časem. Své sedmapadesáti sekundové výlety nepodniká za zábavou, ale je poháněn touhou pomstít smrt své sestry, ze které viní farmaceutickou společnost. Po jeho boku diváci uvidí Morgana Freeemana, který si zahraje vizionáře Anthona Burrela. Díky němu se Faust zaplete do řetězce událostí a v sázce už není jen jeho vlastní osud…

Ale vraťme se zpět k nepřemožitelnému Žižkovi, který vstoupí do českých i amerických kin 8. září 2022.  Snímek není bilancujícím životopisem významného bojovníka, ale mapuje období zrodu velkého vojevůdce. „Film jsem se snažil vytvořit historicky co nejvěrněji. Děj je postaven na základech skutečných událostí tak, aby byl co nejvíce podobný historické realitě,“ prozrazuje Petr Jákl.