Radim Fiala z Ordinace v Ulici! Je to záskok nebo natrvalo?
Zdroj: TV Nova

Radim Fiala z Ordinace v Ulici! Je to záskok nebo natrvalo?

Vytvořeno dne 20.06.2024

Charismatický herec Radim Fiala je těsně spjat s rolí v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Doktora Petra Hanáka zde ztvárňuje již od roku 2009, takže spousta věrných fanoušků si bez něj nedokáže svoji „Růžovku“ představit. Nyní se tato hvězda objeví v populární Ulici! Herec je zde doslova k nepoznání, což má i svůj důvod. 

Radim Fiala součástí hereckého týmu Ulice?

Málokdy se stane, aby se výrazná tvář jednoho seriálu televize objevila v tom druhém. Diváci mají prostě herce spjaté s jejich zásadními rolemi, v nichž je vídají dlouhá léta a které jim už nikdo neodpáře. Vystoupit z této škatulky bývá docela obtížné, ale nikoliv nemožné, jak nejnověji potvrzuje i Radim Fiala. Diváci ho nyní uvidí v úplně jiné roli. Jako postavu, o níž se v Ulici mluví už dlouhá léta a jež vzbuzuje u svých podřízených velký respekt.

Postava, která divákům rozhodně není neznámá

Pro uliční diváky byla postava, kterou Radim Fiala ztvárňuje, pověstnou paní Columbovou. Stále o ní slýchali, ale mohli se jen domýšlet, jak vlastně vypadá. Jedná se totiž o plukovníka Mikeše, šéfa Karly Marečkové (Markéta Stehlíková) a Jirky Hermana (Jan Holík). Nyní ho konečně všichni poznají. Své pověsti nekompromisního muže činu nezůstane nic dlužen ani na svatbě Gábiny (Aneta Krejčíková) a Jirky Hermana. Teď se navíc ukáže, že mu nechybí ani smysl pro humor a nadsázku.

Finále jako start?

Do velkého finále devatenácté sezony Ulice se obávaný šéf uliční kriminálky vřítí jako uragán. Znamená to tedy, že se na něj diváci mohou těšit i v dalších dílech seriálu, který po prázdninové pauze ve vysílání vstoupí do své jubilejní dvacáté sezony? „Víte, co se říká… 'inshallah', což znamená 'je to v rukou božích',“ usmívá se Radim Fiala. A jak si užil natáčení, kde potkal spoustu hereckých kolegů ještě dodává: „Bylo to příjemné setkání, například jsem se potkal s Kryštofem Rímským, s nímž jsem spolupracoval v roce 2007 na filmu Tobruk. A po dlouhé době jsem se setkal s Markem Vašutem.“

Zdroj: TV Nova