Sestřičky už mají znělku: Seriálem provede hit kapely ověnčené cenami Anděl
Zdroj:

Sestřičky už mají znělku: Seriálem provede hit kapely ověnčené cenami Anděl

Vytvořeno dne 26.08.2020

Nový seriál Sestřičky Modrý kód, který televize Prima uvede poprvé už tuto sobotu 29. srpna večer, už má svoji úvodní znělku. Každý díl Sestřiček zahájí melodie známého hitu kapely Jelen, Klidná jako voda.
V doprovodu refrénu písně Klidná jako voda poznají diváci čtyři ústřední postavy nového seriálu Sestřičky, „Míšu“ Adélu Gondíkovou, „Mery“ Sabinu Laurinovou, „Lukáše“ Jana Nedbala a „Katku“ v podání Natálie Halouzkové.

Refrén písně kapely Jelen nevybrali tvůrci náhodou.

„Ta píseň jako by byla psaná přímo pro Sestřičky. I když to tak není, její nálada i slova naprosto vystihují nejen podstatu seriálu, popisují charaktery našich sestřiček, ale i skutečných zdravotních sester. Zpívá se v ní: Buď klidná jako voda, ale silná jako proud, skála se ti poddá a zbavíš se všech pout. Svěží jako ranní rosa a čistá jako sníh. Když tančíš po kameních bosá, svět máš na dlaních… Práce zdravotních sester je nesmírně náročná, musí být klidné, silné, soustředěné a jejich dlaně jsou často tím, co skutečně léčí, věříme, že se v našich Sestřičkách najdou,“ říká kreativní producent seriálu Ivan Vodochodský.

Video soubor

Seriál Sestřičky vychází z prostředí a příběhů oblíbeného seriálu Modrý kód, opouští ale žánr medical drama. I tuto skutečnost znělka zohledňuje. „Změna oproti znělce Modrého kódu je především v tom, že Sestřičky jsou více vztahovým seriálem. Nejsou tak dramatické, jako byl Modrý kód. Proto i jejich znělka je mnohem milejší,“ vysvětluje kreativní ředitel televize Prima Michal Pacina.

Úvodní znělka seriálu vznikala v ateliérech seriálu Sestřičky a její natáčení probíhalo ve dvou dnech. „Herci ví, že jde o specifický způsob natáčení. Do tří až čtyř vteřin potřebujeme koncentrovat příběh postavy. Je to jiný druh práce, než na jaký jsou zvyklí z běžného natáčení. Záběry mnohokrát opakujeme, dokud přesně nevyhovují naší představě,“ dodává Pacina. 

Sestřičky spojují to, co měli diváci Modrého kódu nejraději, s tím, co na seriálech diváci milují: romantiku, napětí a vztahová dramata, která známe z vlastních životů.

První díl nového seriálu Sestřičky Modrý kód nabídne televize Prima v předpremiéře v sobotu 29. srpna, další díly dostanou tradiční čas v pondělí a ve středu ve 20.15.