Specialisté: Oběšenec a rozzlobený bratr Mariky Šoposké!
Zdroj: TV Nova

Specialisté: Oběšenec a rozzlobený bratr Mariky Šoposké!

Vytvořeno dne 25.09.2020

 

V pondělí 5. října ve 20:20 mohou diváci televize Nova sledovat další premiérový díl detektivního seriálu Specialisté, který tentokrát bezpochyby zprudka zaútočí především na emoce rodičů. Kriminalisté budou totiž vyšetřovat smrt několika nezletilých mladých lidí.

Specialisté jsou přivoláni k bezvládnému tělu oběšence.

Video soubor

Specialisté jsou přivoláni k bezvládnému tělu oběšence, které se houpá nad veltruským železničním mostem. Veltruští jsou na pohyb filmařů v okolí zvyklí. Nicméně to, co se zde odehrávalo při natáčení Specialistů, mnohé z nich vykolejilo. Již od časného rána zde probíhala příprava „oběšení“. Dívku s mrtvolným make-upem pásali do bezpečného postroje více než hodinu, další tři hodiny strávila v bezvládné poloze oběšence houpajícího se jen kousek nad hladinou řeky. Role k nezaplacení, napadne jednoho. Kde herce podobných rolí produkce shání?
„V tomto případě nám bylo hned jasné, že nepůjde o až tak jednoduchý úkon. Navíc jsme potřebovali dívku, která bude vypadat na šestnáct. Rozhodli jsme se proto obrátit na vedoucího kaskadérů Luďka Jelena, o kterém víme, že se mimo jiné věnuje i ´kaskadérské školce´. Ve své profesi školí partu mladých nadšenců. „Nemáš nějakou mladou holku, která by se nám byla schopná oběsit?, řekla jsem mu doslova,“ vysvětluje s úsměvem vedoucí natáčení Nela Rističová.

Pár obrazů na mostě si užil i mladší bratr známé herečky Mariky Šoposké.

Antonio Šoposki hraje také v seriálu Ulice. Tady šlo ale zjevně o dost jiné natáčení. „Víc než hodinu jsem stál na mostě přivázaný za ruku. To kvůli bezpečnosti,“ vzpomíná na natáčení Specialistů  Antonio a dodává: „To si pak člověk hned začne vážit scén, které se natáčejí jen v bytě.“ Mladík, kterého ztvárňuje, má pěkně horkou krev, a kdyby se ponořil do role opravdu hluboko, mohl by se v silně prožívaném záchvatu vzteku zřítit z mostu dolů. Antonio přiznává, že povaha kluka, kterého hraje, mu není zas až tak cizí. „Ještě nedávno jsem věci vnímal dost podobně jako on. Pak jsem si ale uvědomil, že mi to neprospívá, a přestal jsem řešit zbytečnosti. Podobné návaly naštvanosti se teď už snažím omezovat,“ říká.

Seriál Specialisté vždy v pondělí ve 20:20 na TV Nova!