Bábovky vtrhly do kin...
Zdroj: herminapress

Bábovky vtrhly do kin...

Vytvořeno dne 24.09.2020

 

V kině Lucerna proběhla včera premiéra dlouho očekávaného filmu Bábovky, který je inspirovaný stejnojmennou knihou Radky Třeštíkové. Režisérem a scénáristou byl spolu s autorkou díla Rudolf Havlík a natáčení probíhalo od srpna do začátku října loňského roku v Praze a okolí a také v Bangkoku.

„Do tohohle filmu jsem šla, protože jednak mě baví spolupráce s Rudolfem Havlíkem a pak mne hodně zaujal i scénář a myslím si, že byl napsán velice dobře. Já jsem Bábovky znala v knižní podobě a četla jsem je na audioknize, konkrétně roli Karolíny, a říkala si, že by podle literární předlohy mohl být vzniknout i hezký film. A stalo se, ale ve filmu jsem si zahrála jinou postavu, postavu prostitutky, což byla pro mne výzva,“ uvedla Linda, neboli jedna z hlavních představitelek Bábovek - Jana Plodková.

Jak prozradila Bábovky jsou filmem nejen pro dámy, ale ani pánové se rozhodně nebudou nudit. „Je to film o životě a ze života a možná se v něm řada lidí pozná. Jak jsem řekla, hraji prostitutku Lindu, ženu, kterou mohou lidé třeba odsoudit, pro to, co dělá, ale i ona má své radosti a své problémy. Líbila se mi její touha užívat si drobností a jsem ráda, že se jí podařila velká změna. A dost už detailů, více se dozvíte na plátně,“ dodala Jana Plodková.

Kromě ní do Lucerny na premiéru dorazili i další herci z Bábovek, Jiří Langmajer, jehož doprovodila manželka Adéla Gondíková, která byla moderátorkou premiéry, Bára Poláková, Lenka Vlasáková, Kristýna Podzimková či Rosťa Novák ml. Chybět nemohli ani dva hlavní strůjci filmu Rudolf Havlík a Radka Třeštíková a samozřejmě i řada dalších známých i méně známých hostů filmu, které si přišly novinku v kinech jen okouknout.