Trable Edy z Mostu: Při autogramiádě jsem měl chvíli strach
Zdroj: TV Prima

Trable Edy z Mostu: Při autogramiádě jsem měl chvíli strach

Vytvořeno dne 03.06.2021

Herec Michal Isteník prozradil, proč cíleně přibírá na váze a jak jeho život změnil seriál Most.

Video soubor
Zdroj: TV Prima

„V pátek večer jsem šel spát, usnul jsem jako Michal Isteník, a v sobotu jsem se probudil jako Eda z Mostu. Volali to na mě všichni a všude. Nebyl jsem na to zvyklý. Jsem herec z Brna, jehož sláva končí u Devíti křížů, když má kliku. Najednou mě začali oslovovat lidi. Najednou jsem nemohl jít ani na pivo, a když jsem šel na pivo, nemohl jsem jít na toaletu, protože tam se toho dá taky vyřešit spousta – to jsem předtím nevěděl. Nemohl jsem jít normálně s partnerkou na večeři, protože uprostřed jídla někdo přijde a má pocit, že jsem jeho nejlepší kámoš. A lidi na mě mluvili jazykem Edy. Začátky byly těžké, ale byl to obrovský úspěch,“ vzpomíná v 7 pádech na šílenství, které vyvolal seriál Most, v němž ztvárnil roli burana Edy. Popularitě ale přivykl rychle.

„Když se vysílal poslední díl a my jsme jeli do Mostu do Severky, bylo tam asi patnáct set, dva tisíce lidí. Šel jsem svým pyšným krokem jak Mick Jagger. Byl to krásnej pocit. Když jsme měli autogramiádu v Severce, narvalo se dovnitř přes 500 lidí, přitlačili nás stolama ke zdi, nemohli jsme se ani hnout, ani dýchat, tam jsem měl chvíli i strach,“ vzpomíná v rozhovoru s Honzou Dědkem. Od Mostu se Isteník zakulatil.

„Režisér Dan Wlodarczyk mi řekl, že potřebuju buď ještě přibrat, nebo ještě zhubnout, protože takhle na kameře vypadám víc jako knedlík než jako herec. Takže jsem se rozhodl ,zhubnoutʽ,“ směje se Isteník, který vzešel ze sportovně založené rodiny. „Mám slavnou fotbalovou rodinu. Tatínek je rekordman, má největší počet odehraných ligových zápasů za jeden klub, hrál za Kladno, já jsem také hrál za Kladno – i bratr. Ten šel pak do Slavie, byl to veliký talent, je vítěz poháru ČMFS, ale v osmnácti mu skočili na koleno a on v podstatě ukončil kariéru. Já jsem velký talent nebyl, já bych neprorazil, ale fotbal miluju, zvládnu čtyři zápasy za víkend v TV. Žena to zbožňuje. Navleču ji do trička Mistři, naleju jí nealko pivo, aby nezlobila. Máme nádhernej vztah. Až se tohle bude vysílat, pustím jí fotbal,“ vtipkoval Michal Isteník v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.