Smrtelně nemocný Jakub Jana Dolanského odešel ze Slunečné a slzy tekly proudem
Zdroj: TV Prima

Smrtelně nemocný Jakub Jana Dolanského odešel ze Slunečné a slzy tekly proudem

Vytvořeno dne 02.06.2021

Jan Dolanský coby Jakub Javůrek je smrtelně nemocný, a právě nastal čas, kdy se jeho osud v seriálu Slunečná naplnil. Kuba má nádor na mozku, a ačkoliv se snažil sebe víc a hledal různé alternativy léčby, scénáristé určili, že není záchrany a Jakub musí zemřít.

Už od začátku tak herec Jan Dolanský věděl, jak jeho Kuba skončí a počítal s tím. „Ano, bylo to naplánované a věděl jsem o tom. Bylo to pro mě možná lepší v tom, že jsem věděl jak a kam tu postavu směřovat. Navíc víte, že v seriálu budete jen určitou dobu, tak si můžete naplánovat čas a další práci a vše, co s tím souvisí,“ prozrazuje herec, který tak natočil osudnou smrt a se Slunečnou se rozloučil.

Kuba se tak rozhodně, že už dál nechce jen přežívat, a tak si dá poslední koktejl, který si dovezl od šaman z Amazonie. „Byl to den, jako každý jiný. Myslím, že spíš byl rozechvělý štáb než já. Byli zvědaví, jak to s Jakubem dopadne a sešlo se tam víc lidí, než když se normálně natáčí. Přijeli se podívat jen na ten obraz, tak to mi trochu vyvolalo úsměv na tváři. Bylo to jako v divadle,“ usmíval se po natočení Dolanský.

Méně do smíchu už bylo na palce Evě Burešové coby Týně, která s Jakubem strávila poslední chvilky jeho života. A to byl původní záměr tvůrců, že Kuba umře sám, ale herci se na místě rozhodli, že trochu předělají scénář. „Přišlo mi, že by s ním Týna určitě zůstala do konce. Kuba jí tak umře v náručí. Přesto, že ji Janek chce od bolesti uchránit a odvést pryč,“ popisuje natáčení Burešová, pro kterou to bylo jedno z nejnáročnějších. „V momentě, kdy Jakub vydechne naposledy, tak mu vypadne červené autíčko z dlaně, které dostal kdysi od táty, a to mě dostalo nejvíc. Skutečně jsem se rozbrečela,“ prozrazuje herečka a je vidět, že i dnes je z natáčení celkem smutná.

 

 

 

Default User Image
Kačka, 02.06.2021 13:33
Tak měli to nechat, jak bylo původně v plánu, protože herecký výkon Burešové mi celou scénu narušil...Vůbec jsem jí to nevěřila, takové křečovité...To už radši Julča, myslím, že by to zahrála lépe. Jakuba je mi líto, byl fajn....
Default User Image
Anonym, 14.02.2022 21:21
honzu dolanskeho sem poprve videl v serialu cesty domu tam hral teda peknou svini kam se hrabe roman maxa celkove v tomhle serialu ti zaporaci nic moc je jich tam docela dost ale jsou takovy nezazivni a nudni honza dolansky to byl aspon poradnej vsehoschopnej grazl ten se nestitil ani zabijet