Smrtelně nemocný Jakub Jana Dolanského odešel ze Slunečné a slzy tekly proudem
Zdroj: TV Prima

Smrtelně nemocný Jakub Jana Dolanského odešel ze Slunečné a slzy tekly proudem

Vytvořeno dne 02.06.2021

 

Jan Dolanský coby Jakub Javůrek je smrtelně nemocný, a právě nastal čas, kdy se jeho osud v seriálu Slunečná naplnil. Kuba má nádor na mozku, a ačkoliv se snažil sebe víc a hledal různé alternativy léčby, scénáristé určili, že není záchrany a Jakub musí zemřít.

Už od začátku tak herec Jan Dolanský věděl, jak jeho Kuba skončí a počítal s tím. „Ano, bylo to naplánované a věděl jsem o tom. Bylo to pro mě možná lepší v tom, že jsem věděl jak a kam tu postavu směřovat. Navíc víte, že v seriálu budete jen určitou dobu, tak si můžete naplánovat čas a další práci a vše, co s tím souvisí,“ prozrazuje herec, který tak natočil osudnou smrt a se Slunečnou se rozloučil.

Kuba se tak rozhodně, že už dál nechce jen přežívat, a tak si dá poslední koktejl, který si dovezl od šaman z Amazonie. „Byl to den, jako každý jiný. Myslím, že spíš byl rozechvělý štáb než já. Byli zvědaví, jak to s Jakubem dopadne a sešlo se tam víc lidí, než když se normálně natáčí. Přijeli se podívat jen na ten obraz, tak to mi trochu vyvolalo úsměv na tváři. Bylo to jako v divadle,“ usmíval se po natočení Dolanský.

Méně do smíchu už bylo na palce Evě Burešové coby Týně, která s Jakubem strávila poslední chvilky jeho života. A to byl původní záměr tvůrců, že Kuba umře sám, ale herci se na místě rozhodli, že trochu předělají scénář. „Přišlo mi, že by s ním Týna určitě zůstala do konce. Kuba jí tak umře v náručí. Přesto, že ji Janek chce od bolesti uchránit a odvést pryč,“ popisuje natáčení Burešová, pro kterou to bylo jedno z nejnáročnějších. „V momentě, kdy Jakub vydechne naposledy, tak mu vypadne červené autíčko z dlaně, které dostal kdysi od táty, a to mě dostalo nejvíc. Skutečně jsem se rozbrečela,“ prozrazuje herečka a je vidět, že i dnes je z natáčení celkem smutná.

 

 

Default User Image
Kačka, 02.06.2021 13:33
Tak měli to nechat, jak bylo původně v plánu, protože herecký výkon Burešové mi celou scénu narušil...Vůbec jsem jí to nevěřila, takové křečovité...To už radši Julča, myslím, že by to zahrála lépe. Jakuba je mi líto, byl fajn....