Úspěšné „Zpívání z balkónu“ skončilo, i když ne úplně
Zdroj: Archiv

Úspěšné „Zpívání z balkónu“ skončilo, i když ne úplně

Vytvořeno dne 10.06.2020

Do neobvyklého projektu se pustil zpěvák, herec a producent Martin France. Během nouzového stavu vymyslel pro občany Prahy 10 a v závěrečném koncertu i pro Prahu 5 neobvyklé a originální „Zpívání  z balkónu“, u sebe v bohdaleckém bytě.

„Byt už jsem měl uklizen několikrát dokola a výhled na konec koronavirového období byl stále v nedohlednu a než abych doma seděl se založenýma rukama, tak mě napadlo ono koncertování z balkónu“, říká Martin.

A tak obvolal pár lidí, kteří se na koncertu podíleli, což byl především zvukař Pavel Nový, který každý čtvrtek stavěl aparaturu na balkóně a Francemu tak vzniklo doma malé skladiště aparatury na 2 měsíce, protože se začalo ve čtvrtek 23. dubna 2020 a na Bohdalci skončilo minulý čtvrtek.

„Mělo to být alespoň trochu pohlazení po duši a na chvíli si navzájem vykouzlit úsměv na rtech.“ 

producent Martin France

„Bonusové zpívání z balkónu“ proběhlo poté na sídlišti Stodůlky v neděli 7. června. Mezi další improvizovaný koncertní tým patřil i asistent zvuku u notebooku, člověk, který pravidelně streamoval živě koncert přes Facebook interpretů a radia Bonton, které se stalo mediálním partnerem a také dronař, který každý koncert zaznamenával pomocí dronu.

A samozřejmě také interpreti, kteří balkónovou akcí přišli potěšit nejen obyvatele z okolních oken a balkónů, ale i náhodné kolemjdoucí.  Z účinkujících si přišli zazpívat například Marcela Březinová, Světlana Nálepková, Milan Drobný, Heidi Janků, Hanka Křížková, Zuzana Nová a samozřejmě ten, který si to celé vymyslel, Martin France.

„Mělo to být alespoň trochu pohlazení po duši a na chvíli si navzájem vykouzlit úsměv na rtech“, dodává producent. „Tak doufám, že jsme to většině lidí splnili a kdyby akce pokračovala ještě třeba o měsíc déle, asi by bylo v oknech i pod okny narváno“.