Vojtka a Nálepkovou perfektně ošetřila Jana Kudová. Zadaří se jí s číslem 7 i ve finále Anděla mezi zdravotníky?
Zdroj: herminapress

Vojtka a Nálepkovou perfektně ošetřila Jana Kudová. Zadaří se jí s číslem 7 i ve finále Anděla mezi zdravotníky?

Vytvořeno dne 18.08.2022

7. Jana Kudová  - 40 let, Městská správa sociálních služeb v Mostě – Domov seniorů Barvířská, pečovatelka

Jana Kudová se po škole rozhodovala mezi dvěma obory - zdravotnictví a krejčovství. Pokračovala tedy v rodinné tradici a vystudovala střední školu módy a krásy tvorby, obor dámská krejčová. Po škole ji lákala víc krejčovina, postupem doby ale přešla do sféry sociálních služeb.

Jako odbornice dovede tedy posoudit pracovní oděvy od firmy 2P servis, ve kterém fotila fotku na kalendář soutěže Anděl mezi zdravotníky. Pracovní oblečení si nemůže vynachválit, zná ho z práce: skvělý materiál, pohodlný střih postavě lichotící.

Jana Kudová pracuje v oboru pečovatelství 11 let. Má na starosti asi 60 klientů a i po té době ji dovedou senioři překvapit. Prý v poslední době začínají být smutní z toho, co se ve světě děje. Jana ví, že si v sobě musí vytvořit hranice, kam až smutky svých klientů pustit.

Proto ráda relaxuje při práci na zahradě a šití. Naposledy si ušila plesové šaty. Její patnáctiletá dcera nastupuje po prázdninách na zdravotní školu, obor praktická sestra. Dceři popřála, aby měla v sobě dost empatie a lásky k lidem. Jinak se tento obor dělat nedá.

Finále soutěže Anděl mezi zdravotníky se koná 27. srpna v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě.