Zákulisí domácího týrání odkryje film Když prší slzy
Zdroj: Archiv

Zákulisí domácího týrání odkryje film Když prší slzy

Vytvořeno dne 16.11.2020

Ačkoli lidé raději sledují komedie, v životě lidském je mnoho témat, na která je třeba poukazovat. Jedním z nich je násilí ve vztahu. A je celkem jedno, jestli jde o násilí na ženě nebo muži. Protože smutných případů domácího násilí má kolem sebe i režisérka Michaela Semela docela dost, rozhodla se /na jejich základě/ napsat scénář a posléze natočit na toto téma film.

„Jsem přesvědčena, že násilí je téma, nad kterým by se neměly zavírat oči“, potvrzuje režisérka důvod, proč se do filmu, kterému dala název Když prší slzy, pustila. „A už vůbec ne tehdy, jedná li se o násilí ve vztahu, potažmo násilí na ženě.“ Ve filmu tedy není nouze o drsné násilnické scény, dokonce i znásilnění.

Půvabná, ale zakřiknutá optička Klára (Aneta Kernová) má za manžela policistu Martina (Jan Burda), ze kterého se postupem času stává alkoholik. V opilosti se mění na násilníka a terčem jeho slovních i fyzických útoků je Klára. Ta dlouho věří, že se situace změní, že bude mít zpátky toho muže, s nímž se tak milovali… Náhodné setkání s Adélou (Hana Drozdová), která v mládí také čelila domácímu násilí, ovšem přinese do jejího života nečekaný zvrat. Podobná životní zkušenost ženy hodně sblíží, náklonnost a přátelství přeroste v lásku. Protože film vznikl na základě několika skutečných příběhů, můžeme se těšit na poutavý snímek plný emocí a napětí až do poslední chvíle.

V dalších rolích: Eva Čížkovská, Karolína Krézlová, Matěj Dejdar, Petr Vondráček, Jaroslav Sypal, Kateřina Pechová, Peter Pecha, Ladislav Ondřej, Jan Fanta, Kája Pavlíček, Adam Novák, Sofia Sekelová, Andrea Kalousová, Jakub Moulis, Matyáš Hložek, Eliška Matzkeová, André Tatarka, Jakub Jíra a nejsledovanější český tikťoker Adam Kajumi.