Jak se točily Zločiny Velké Prahy: Herci Šafařík a Pavlovičová se nesměli holit!
Zdroj: herminapress

Jak se točily Zločiny Velké Prahy: Herci Šafařík a Pavlovičová se nesměli holit!

Vytvořeno dne 27.01.2021

 

Mladí herci Denis Šafařík (26) a Darija Pavlovičová (20) skočili rovnýma nohama do „velkého“ seriálu a už brzy je budeme vídat na televizních obrazovkách. Kriminální seriál Zločiny Velké Prahy představí Denise jako kriminalistického eléva Martina Nováčka, který po boku Jiřího Langmajera a Jaroslava Plesla řeší zapeklité případy. Darija Pavlovičová zase hraje jednu z dcer vrchního inspektora Budíka (Jaroslav Plesl) a s mladým kriminalistou se do sebe zamilují.   

Video soubor

Stejně jako Jiří Langmajer nosil po dobu natáčení vousy, které neholil, tak i Darija a Denis změnili vizáž. Denis si nechal narůst knír a Darija si například nesměla holit podpaží. To byl požadavek pana režiséra. „Bylo to pro mne nepříjemné, nejsem na to zvyklá. Ale chápu to. Pro některé scény to bylo důležité, hlavně pro ty milostné. Malinko jsem se styděla, spíš jsem byla nervózní, jak to bude probíhat. Bylo kolem spoustu lidí, ale nebylo to tak intimní, jak se zdá,“ přiznala Darija Pavlovičová. Přestože lehký stud přiznal i Denis, shodli se, že milostné scény nakonec zvládli v pohodě.  

Postavy Denise a Dariji to nemají v seriálu jednoduché. Vrchní inspeketor Budík je nejen přísný otec, ale i přísný nadřízený. „Jaroslav Plesl po mně ve Zločinech docela šlape a je na mne hodně drsný, ale v civilu jsme velcí přátelé. Dobu první republiky skrze kostýmy a filmovou iluzi vnímám hezky. Líbilo se mi, že tam nebyly žádné sociální sítě a další technické vymoženosti, to si dneska nedovedeme představit,“ usmíval se Denis Šafařík. Dariji se zase líbilo něco jiného. „Nemyslím si, že by lidé byli tenkrát nějak povahově odlišní, ale měli v sobě určitou galantnost a hlavně móda byla krásná. Klidně bych v ní chodila i dneska.“

Na módu se zaměřil i Denis Šafařík, o jehož postavě mladého Nováčka režisér Jaroslav Brabec řekl, že je v seriálu jakýmsi módním guru. A Denis se v reálu pochlubil párem atraktivních ponožek, jiným, než měl předešlý den na tiskovce České televize. „Alespoň vidíte, že si ponožky měním. Mám doma hodně párů. To je takový můj výstřelek,“ rozpačitě klopil oči Denis.

Co se nedá opomenout, je určitá podoba Denise Šafaříka se zpěvákem Václavem Neckářem. Denis to kolem sebe slyší každou chvíli a přivádí ho to do rozpaků. Jak na něj reagují fanynky? Strhnou sociální sítě? „Já nemám fanynky jako pan Neckář, já snad nemám fanynky ani jako Denis Šafařík. A ta podoba? Je to tak, ale nemohu s tím nic dělat,“ bránil se s úsměvem Denis Šafařík. Darija ho ujistila, že právě ona je jeho největší fanynkou a po odvysílání všech deseti dílů určitě už nebude jediná.

Seriál Zločiny Velké Prahy má premiéru v neděli 31. ledna ve 20:10 na České televizi.