Jak se volil Muž roku 2002 a kolik krásek se tehdy snažilo zaujmout mužné krasavce
Zdroj: herminapress

Jak se volil Muž roku 2002 a kolik krásek se tehdy snažilo zaujmout mužné krasavce

Vytvořeno dne 29.10.2020

 

Pravda, je to již 18 let, kdy se v Náchodě volil v pořadí třetí Muž roku. Samotnou soutěž si v roce 1999 vymyslel mladíček, tehdy neznámý, začínající producent David Novotný. Mnozí této soutěži prorokovali jepičí život, jenže jak šel čas, museli svůj skeptický názor opravit. Soutěž se ujala a dnes má za sebou dvacet úspěšných ročníků.

Před osmnácti lety se vítězem vzpomínaného třetího ročník stal Jaroslav Filip (později přítel Diany Kobzanové) z Prahy a dá se potvrdit, že se stal tento ročník vskutku přelomovým. Vedle mužné krasy se staly hlavním tahákem tehdejší finalistky (vítězky) Miss České republiky, Kateřina Průšová, Kateřina Smržová, Radka Kocurová a v neposlední řadě Miss sympatie Lenka Taussigová. Natřískaný sál divadla v Náchodě uvítal i mnohé pražské muzikálové zpěváky a herce. Stranou tak nezůstali ani novináři a o Muži roku se psalo ve všech celostátních mediích.

"Každým rokem byla soutěž jiná. I já jsem se s každým ročníkem něco přiučil a získal další zkušenosti. Co ale zůstalo, je můj pocit zodpovědnosti a nervozita před každým finále. Nikdy by mne ale nenapadlo, že kvůli viru a karanténě budu hledat termín, kdy finále v Náchodě uskutečnit. Nevzdávám to,“ reagoval na fotografie z roku 2002 prezident soutěže David Novotný.

Jako moderátorky soutěže tehdy excelovaly Romana Vítová a Lucie Koňaříková. V porotě zasedali osobnosti jako houslista Pavel Šporcl, Kateřina Kašparová, návrhář Osmany Laffita, Marcela Březinová, fotograf Robert Vano, Miss ČR 2000 Michaela Salačová, herečka Markéta Hrubešová, zpěvačka Marcela Holanová, Zuzana Lhotská, zpěvák Richard Sacher, starosta města Náchoda Miloslav Čermák, Iveta Rusnoková, Martin France, Kateřina Mátlová, Jakub Smolík, missky Andrea Vránová, Kateřina Průšová, Radka Kocurová, Kateřina Smržová, Edita Adlerová, Miss Blond Jana Příhodová, Daniela Maxová, Dan Procházka, Eva Jasanovská, Sasha Isar, Hana Gregorová a další významné osobnosti.

Mužem roku 2002 se stal dvaadvacetiletý student z Liberce Jaroslav Filip. Na druhém místě se umístil Petr Zemánek, soukromý podnikatel. Na třetím místě se umístil sportovec z Nového Jičína Jan Hutňan.