Jak vznikalo první foto Kateřiny Zemanové do kalendáře?
Zdroj: herminapress

Jak vznikalo první foto Kateřiny Zemanové do kalendáře?

Vytvořeno dne 29.06.2021

Dcera prezidenta republiky Kateřina Zemanová nikdy nechtěla pracovat ve zdravotnictví, a přesto se mezi zdravotníky opakovaně vrací. Objevila se v Chateau Šanov, na soustředění 2. ročníku projektu Anděl mezi zdravotníky, nad kterým převzala, již podruhé, záštitu a nafotila svoji první fotku do kalendáře.

„Od té doby, co bylo první finále Anděla v Náchodě, tak uběhl nějaký čas. Ta práce byla pro zdravotníky náročná a asi ještě dlouho bude, proto jsem ráda, že jsme se tady mohli sejít společně, trošku víc v klidu, v pohodě a užít si to. Taky mě čeká focení kalendáře. To je pro mne novinka,“ uvedla Kateřina Zemanová, která se vrátila z tajfunem poškozené Moravy.

„Navštívili jsme obec Hruška a Hodonín. Zjistili jsme si, co budou potřebovat, v každém tom místě byla jiná situace. V Hrušce bylo hodně dobrovolníků, dobrá organizace a už se opravovalo. Často už i odmítali dobrovolníky. To znamená, že jsme předali, co potřebovali a jeli do poničeného domu seniorů v Hodoníně. Naštěstí se nikomu z klientů nic nestalo, ale tam zase byla potřeba lidská síla. Ty potřeby se mění každým dnem,“ uvedla Kateřina Zemanová a ocenila plynulou spolupráci všech složek záchranného systému, zdravotníky nevyjímaje.

Proto účastníkům finále soutěže Anděl mezi zdravotníky popřála dvě věci. „Já mám dvě přání. První, aby si to tady v Chateau Šanov užili, přišli na jiné myšlenky, aby se trošku otrkali a finále bylo pro ně o to jednodušší. A moje druhé přání je, aby Anděl mezi zdravotníky nebylo klasické soutěžní klání, ale aby se soutěžící spřátelili, pobavili a zažili něco zajímavého.“